У Львові вшанували пам’ять жертв депортації українців з території Закерзоння

0
101
У Львові вшанували пам’ять жертв депортації українців з території Закерзоння

Біля пам’ятника жертвам депортації 1944-1951 років зібралися львів’яни, гості міста, керівники товариств: “Холмщина”, “Любачівщина”, “Лемківщина”, “Устріки”, “Бойківщина”.

Про це пише Кулемет з посиланням на прес-службу облради.

До заходу долучилися також депутатка Львівської обласної ради, голова товариства “Надсяння” Соломія Риботицька, голова комісії з питань культури, інформаційної політики Львівської обласної ради, Святослав Шеремета, заступниця керуючого справами Львівської обласної ради Мирослава Туркало.

Пам’ятну панахиду біля пам’ятника провели отці Богдан Прах, Тарас Чорний, Олег Древняк.

Як зазначив голова товариства «Любачівщина» Богдан Парадовський, 78-і роковини з часу переселення це трагічна дата в історії нашого народу. Переселення почалося відтоді, як 9 вересня 1944 року Урядом Української Радянської Соціалістичної Республіки та Польським Комітетом Національного визволення було підписано угоду про евакуацію українського населення з території Польщі й польських громадян з території УРСР. «Наш обов’язок часто приходити до пам’ятника жертвам депортації 1944-1951 років та вшановувати їхню пам’ять, згадувати ці трагічні події. Історія повторюється, росія знову прагне ліквідувати український народ. Знаючи минуле ми стали сильнішими та мужніми. То ж обов’язково переможемо ворога», – зазначив Богдан Парадовський.

Учасники заходу запалили лампадки пам’яті та разом висадили навколо пам’ятника депортованим українцям Закерзоння алею хризантем.

Leave a Reply