У Львові відкриють Хаб асистивних технологій

0
148
У Львові відкриють Хаб асистивних технологій

Завтра, 16 травня, міжнародна організація Моментум «Колеса для людства» (Momentum Wheels for Humanity) відкриє у Львові Хаб асистивних технологій. Це проєкт, покликаний покращити якість життя українців, безкоштовно забезпечивши їх необхідними допоміжними засобами реабілітації.

Про це пише Кулемет з посиланням на організаторів.

Хаб відкриють на вул. Стрийській, 86в. Початок – 13:30.

Команда Momentum Wheels for Humanity переконана, що всі, хто потребує асистивних засобів, мають право та повинні мати змогу отримати допоміжні засоби реабілітації без тривалих очікувань, без втрати часу на різні бюрократичні процеси. Саме тому, в співпраці з міжнародною організацією Christian Blind Mission (CBM) та Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), відкриває Хаб асистивних технологій у Львові.

У співпраці з партнерськими закладами охорони здоров’я, Хаб безкоштовно забезпечуватиме засобами для покращення мобільності та особистого догляду осіб, які їх потребують, у Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській та Волинській областях, а також місті Києві. Тут можна буде отримати крісла колісні, палиці, ходунці, а також різні засоби для самообслуговування.

Загалом, до кінця 2024 року, Хаб асистивних технологій безкоштовно надасть допоміжних засобів реабілітації щонайменше 2500 українцям.

Унікальністю є те, що команда Хабу надаватиме пацієнтам повний цикл забезпечення допоміжними засобами реабілітації, що передбачає: підбір засобу, його налаштування, навчання використанню засобом та подальше спостереження за його використанням. Окрім забезпечення допоміжними засобами, Хаб функціонуватиме як навчальний осередок для фахівців сфери охорони здоров’я, соціального захисту та інших учасників, які потребують сучасних знань у цій сфері. Тут відбуватимуться тематичні навчальні заходи, тренінги, практичні заняття та зустрічі з українськими та іноземними фахівцями.

Під час події журналісти зможуть поспілкуватись із пацієнтами, які вже отримали допоміжні засоби реабілітації. Акредитація ЗМІ: https://forms.gle/9JE66e5z9UG6EL9r5.

Програма відкриття: 13:30-14:00 – оглядова екскурсія для гостей; 14:00-14:40 – вітальні слова поважних гостей; 14:40-15:20 – презентація концепції Хабу.

Контактна особа для ЗМІ – Марія Чубата, mchubata@momentum4humanity.org, 0979671256.

Участь у відкритті та презентації візьмуть: Наталя Мельниченко, директорка Моментум «Колеса для людства» в Україні, Тетяна Растригіна, Старший спеціаліст з управління проєктами Управління охорони здоров’я USAID, Василь Стрілка, голова департаменту МОЗ з високотехнологічної меддопомоги та інновацій, Андрій Садовий, міський голова Львова, Вадим Свириденко, уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій, який втратив чотири кінцівки при виході із Дебальцево).  До заходу приєднаються керівники партнерських закладів охорони здоров’я з п’яти областей України.

Довідка

Momentum Wheels for Humanity є міжнародною неурядовою організацією, яка працює над створенням та зміцненням реабілітаційних послуг, які включають надання асистивних технологій (AT) у системі охорони здоров’я шляхом навчання та розвитку потенціалу професіоналів, розробки політики та стандартів, а також постачання та розповсюдження крісел колісних та іншого обладнання, що допомагає покращувати якість життя.

В Україні організація розпочала роботу в 2002 році, а після початку війни у 2014 – підсилила свою діяльність. З 2015 до 2019 року організація підготувала 351 спеціаліста з реабілітації у різних областях України, включаючи лікарів та фізичних терапевтів, за такими напрямами, як реабілітація неврологічних станів у дорослих та дітей, нейрогенне лікування сечового міхура у людей з травмою спинного мозку, мультидисциплінарна реабілітація та забезпечення AT.

Перше територіальне медичне об’єднання Львова та реабілітаційний центр UNBROKEN – ключові партнери Momentum Wheels for Humanity в Львові. Моментум створить та облаштує спеціалізоване відділення для осіб з ураженням спинного мозку, організує декількатижневе навчання команди в Національному реабілітаційному центрі Rancho Los Amigos у США, облаштує кабінет асистивних технологій обладнанням та асистивними засобами. Зараз фахівці Моментум супервізують фахівців із реабілітації ТМО, вже провели ряд тренінгів про особливості надання реабілітаційних послуг відповідно до світових стандартів. У квітні також відбулась навчальна поїздка до Норвегії. Загалом, вартість підтримки UNBROKEN складе близько 2 млн доларів США.

 

Залишити відповідь