У Львові відкриється фотовиставка «Ті, що дивляться згори»

0
950

У понеділок, 12 березня, о 16:00 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на відкриття фотовиставки Романа Метельського «Ті, що дивляться згори», присвячену львівським маскаронам. Експозицію можна буде оглянути щодня впродовж березня з 10:00 до 22:00.

Про це повідомили організатори.

Маскарони оздоблюють чимало старих кам’яниць Львова. Поза часом і суєтою, непомітні для пересічних перехожих, вони вражають уяву всіх, чий погляд прискіпливо ковзає архітектурними деталями.

Первісною функцією скульптурних масок було відлякування злих духів. З плином часу їхня роль змінювалась, тож на початку ХХ століття замість гримас химерних істот львів’яни вже милувались прекрасними сецесійними обличчями, обрамленими пишними кучерями і вигадливими візерунками.

«Більшість перехожих їх просто не помічає, проходять повз них з опущеними головами, зануреними в буденні клопоти. Проходять і навіть не здогадуються що за ними пильнують. З фасаду кожного старого львівського будинку за нами спостерігають десятки пар очей. Очей здивованих і розгублених, добрих і злих, людських і міфічних. Очей тих, хто дивиться згори на нас. Очей львівських маскаронів», – ділиться враженнями Роман Метельський.

В експонованій фотозбірці побачимо розмаїття, не обмежене часовими критеріями, але об’єднане авторським поглядом львовознавця Романа Метельського. Запрошуємо!


Leave a Reply