У Львові відбувся допрем’єрний показ пригодницько-історичного фільму «Довбуш»

У широкий прокат кінострічка вийде уже 24 серпня, у День Незалежності України

0
267

Напередодні великого старту фільм представили його творці: режисер Олесь Санін,  продюсер Максим Асадчий, актори Олексій Гнатковський, Ростислав Держипільський, Дарина Плахтій та інші.

Про це пише Кулемет з посиланням на ЛОВА.

📍Прем’єра «Довбуша» у Львові – це частина великого всеукраїнського промотуру, що охопить понад 13 міст України. Фільм уже представили в Івано-Франківську та на Одеському кінофестивалі, який цьогоріч перенесли до Чернівців. Одночасно з Україною стрічку покажуть 24 серпня у країнах Балтії, Чехії, Словаччині, Німеччині, Південній Кореї та Ізраїлі. 

Фільм «Довбуш» розповідає про ватажка опришків, національного героя, який разом зі своєю ватагою виборював право жити вільно на своїй землі. Його історія розгортається на початку 18 століття. Картина відтворює унікальну атмосферу, в якій жив та боровся Олекса Довбуш. Майстерне відтворення дійсності стало можливим не лише завдяки фольклорним експедиціям у Карпатах, а й консультаціям істориків, етнографів, працівників музеїв України, священників, експертів з геральдики, експертів з історії зброї, реконструкторів історичних битв.

Зйомки стрічки розпочались ще у 2018 році. На картину витратили понад 90 мільйонів гривень, що є рекордом в історії українського кіно. Команда проєкту відроджувала ремесла та реставрувала унікальні техніки бою, вивчала музичну, матеріальну і нематеріальну культуру часу, в якому розгортаються події фільму. 

В межах промотуру також відбувся перформанс біля Оперного театру у Львові, де представили автентичні карети та зброю, які використовували у фільмі. Його мета –  збір коштів для 68 окрема єгерська бригада ім. Олекси Довбуша. Саме ця бригада, яка має ім’я ватажка, першою побачила фільм.

Фільм створила кінокомпанія Pronto Film за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Залишити відповідь