У Львові відбулась акція проти законопроекту №2681

0
645

Сьогодні, 30 червня, під стінами Львівської облдержадміністрації відбувся протест Об’єднання Профспілок Львівщини, яке налічує триста тисяч членів, разом з Об’єднанням роботодавців Львівщини та Громадською радою при ЛОДА, щодо недопущення прийняття законодавчих ініціатив, які порушують права громадян і профспілок.

«Ми тут, аби показати нашу єдність та солідарність, зупинити наступ на трудові права, а також не допустити до першого читання у ВРУ антиконституційного, антисоціального, антипрофспілкового законопроєкту №2681, і змусити народних депутатів відкликати його», – розповів Роман Дацько, голова Об’єднання Профспілок Львівщини.

Представники профспілок також провели символічний флеш-моб: розірвали листки з надписом «Законопроєкт №2681» та склали шматки у сміттєвий пакет, який адресовано ініціаторці цього законопроєкту Галині Третьяковій.

«Під приводом вдосконалення «слуги народу» хочуть «протягти» і порушити основні права та гарантії профспілок. Тим самим вони забирають державну гарантію на реалізацію трудових прав простих людей, таких як ми з Вами, найманих працівників. Вони погіршують цим законопроєктуом соціальний діалог між працівником та роботодавцем, вони хочуть, 100%, забрати майно профспілок і, 100%, вони хочуть заборонити створювати професійні спілки на малих підприємствах», – наголосив Андрій Болюбаш, голова Громадської ради при Львівській ОДА.

На завершення акції вручили лист-звернення з вимогами представникам ЛОДА, аби вони передали їх в Офіс Президента, Кабінет Міністрів України та Верховну Раду України.

Зокрема Ми вимагаємо: відкликати з Верховної Ради України антипрофспілковий депутатський законопроект №2681. Зупинити подальше просування Урядом антисоціальних законів про працю, які порушують права громадян. Профспілкову реформу проводити лише за участі самих профспілок.

«Нам доведеться поїхати в Київ і зробити повну «девальвацію зелених». Тому схаменіться, будь ласка, і руки геть від профспілок!» – додав голова Молодіжної ради ОПЛ Олег Долінський.

Такі попереджувально-інформаційні акції професійних спілок відбулись одночасно по усіх областях України. Зокрема у Києві пікетували Верховної Ради України під час проведення Погоджувальної ради, згодом колоною попрямували до Офісу Президента України.

Нагадаємо, Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Верховної Ради виніс на розгляд парламенту законопроєкт № 2681 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)» і пропонує прийняти його за основу. Цей законопроєкт суперечить Конституції України, Конвенціям Міжнародної організації праці, принципам і директивам Євросоюзу і Європейської соціальної хартії, а також обмежує права працівників-членів профспілок.

Зокрема, Законопроект №2681 позбавляє громадянина права:– на об’єднання у профспілки на малих підприємствах;– на створення профспілок молоді в навчальних закладах;– на участь у прийнятті соціально-економічних рішень, що стосуються тебе; – на захист твоїх прав перед роботодавцем;– на захист профактивістів від переслідувань роботодавця;– колективного захисту.

Законопроект №2681 скасовує права професійних спілок:– захищати працівників у трудових відносинах, у т.ч. при їх звільненні;– здійснювати громадський контроль за дотриманням законодавства про працю і оплату праці;– захищати працівників через колективний договір;– брати участь в інтересах працівника у законотворчій роботі;– отримувати від роботодавця інформацію щодо трудових відносин.


Leave a Reply