У Львові відбудеться відкриття виставки «Українці. Латиші. Любов. Мир»

0
70

У п’ятницю, 28 квітня 2023 року, о 17.30 в читальній залі Науково-технічної бібліотеки НУ «Львівська політехніка» відбудеться відкриття виставки “Українці. Латиші. Любов. Мир”.

Про це пише Кулемет з посиланням на організаторів.

Латвійські художниці з мистецької студії “Krāsmute” представлять 20 своїх робіт, на яких вони зобразили сильних жінок. Всі роботи створені в часі російсько-української війни і символізують жінку як перемогу. Українку і латишку. Символізують любов, що перемагає зло.

Виставка відкриється у співпраці Центру порятунку української культурної спадщини, Науково-технічної бібліотеки НУ Львівська Політехніка, мистецької студії “Krāsmute” (Латвія) та під патронатом Почесного консульства Латвійської Республіки у м. Львові.

«Латвію та Україну поєднує багаторічна плідна дружба. У 1992 році було підписано протокол про встановлення дипломатичних відносин між Латвійською Республікою та Україною, завдяки чому було налагоджено конструктивний політичний діалог, розвинено законно-правову базу, яка поєднує практично всі галузі співпраці, створено міжурядову комісію, запроваджено стабільний торговельний обіг. Для поглиблення двосторонніх відносин та розширення співробітництва між країнами у липні 2005 року відкрито Почесне консульство у м. Львові. Відтоді за підтримки консульства була організована численна кількість різноманітних культурних подій: концертів, виставок, фестивалів, майстер-класів, показів кінострічок, адже мистецтво традиційно вважається одним з найбільш ефективних мостів між народами і культурами. Також слід відзначити активне налагодження творчої та наукової кооперації між навчальними закладами України та Латвії і сприяння у  здійсненні перекладів українською мовою фільмів та книг латвійських авторів. Особливо плідним в плані культурної співпраці став 2018 рік, впродовж якого за підтримки Консульства у Львові була проведена низка культурно-мистецьких та просвітницьких заходів, приурочених до 100-річчя проголошення Латвійської Республіки, серед яких фотовиставка “Розповідь про Ригу довжиною в 100 років”, конкурс студентських есе на тему сприйняття Латвії очима української молоді і  концерт латвійської органістки Ліги Деюс», – зазначив Почесний консул Латвійської Республіки у м. Львові  Володимир Гарцула.

Виставку до Львова привезе журналіст Арніс Сабловскіс. Це вже не перший його спільний проєкт з Центром порятунку української культурної спадщини. До цього на виставці «Війна в Югославії» експонувалися світлини швейцарського фотографа Курта Саутера.

«Співпраця з Латвією в нашого Центру розпочалася з перших днів війни. Латвійська національна бібліотека привозила для українських музеїв пакувальні матеріали, фанеру, працівники бібліотеки плели маскувальні сітки. З часом почали поглиблювати співпрацю в напрямку розвитку спільних культурних проєктів.  Маю надію продовжити співпрацю й після війни» – розповів керівник Центру порятунку української культурної спадщини Роман Метельський.

Під час відкриття виставкового проєкту передбачена концертна програма молодих українських виконавців та музикантів Дрогобицького музичного фахового коледжу імені Василя Барвінського.

Leave a Reply