У Львові відбудеться відкриття виставки «Українці. Латиші. Любов. Мир»

0
239

У п’ятницю, 28 квітня 2023 року, о 17.30 в читальній залі Науково-технічної бібліотеки НУ «Львівська політехніка» відбудеться відкриття виставки “Українці. Латиші. Любов. Мир”.

Про це пише Кулемет з посиланням на організаторів.

Латвійські художниці з мистецької студії “Krāsmute” представлять 20 своїх робіт, на яких вони зобразили сильних жінок. Всі роботи створені в часі російсько-української війни і символізують жінку як перемогу. Українку і латишку. Символізують любов, що перемагає зло.

Виставка відкриється у співпраці Центру порятунку української культурної спадщини, Науково-технічної бібліотеки НУ Львівська Політехніка, мистецької студії “Krāsmute” (Латвія) та під патронатом Почесного консульства Латвійської Республіки у м. Львові.

«Латвію та Україну поєднує багаторічна плідна дружба. У 1992 році було підписано протокол про встановлення дипломатичних відносин між Латвійською Республікою та Україною, завдяки чому було налагоджено конструктивний політичний діалог, розвинено законно-правову базу, яка поєднує практично всі галузі співпраці, створено міжурядову комісію, запроваджено стабільний торговельний обіг. Для поглиблення двосторонніх відносин та розширення співробітництва між країнами у липні 2005 року відкрито Почесне консульство у м. Львові. Відтоді за підтримки консульства була організована численна кількість різноманітних культурних подій: концертів, виставок, фестивалів, майстер-класів, показів кінострічок, адже мистецтво традиційно вважається одним з найбільш ефективних мостів між народами і культурами. Також слід відзначити активне налагодження творчої та наукової кооперації між навчальними закладами України та Латвії і сприяння у  здійсненні перекладів українською мовою фільмів та книг латвійських авторів. Особливо плідним в плані культурної співпраці став 2018 рік, впродовж якого за підтримки Консульства у Львові була проведена низка культурно-мистецьких та просвітницьких заходів, приурочених до 100-річчя проголошення Латвійської Республіки, серед яких фотовиставка “Розповідь про Ригу довжиною в 100 років”, конкурс студентських есе на тему сприйняття Латвії очима української молоді і  концерт латвійської органістки Ліги Деюс», – зазначив Почесний консул Латвійської Республіки у м. Львові  Володимир Гарцула.

Виставку до Львова привезе журналіст Арніс Сабловскіс. Це вже не перший його спільний проєкт з Центром порятунку української культурної спадщини. До цього на виставці «Війна в Югославії» експонувалися світлини швейцарського фотографа Курта Саутера.

«Співпраця з Латвією в нашого Центру розпочалася з перших днів війни. Латвійська національна бібліотека привозила для українських музеїв пакувальні матеріали, фанеру, працівники бібліотеки плели маскувальні сітки. З часом почали поглиблювати співпрацю в напрямку розвитку спільних культурних проєктів.  Маю надію продовжити співпрацю й після війни» – розповів керівник Центру порятунку української культурної спадщини Роман Метельський.

Під час відкриття виставкового проєкту передбачена концертна програма молодих українських виконавців та музикантів Дрогобицького музичного фахового коледжу імені Василя Барвінського.

Залишити відповідь