У Львові відбудеться концерт старовинної української та європейської музики

1
137
У Львові відбудеться концерт старовинної української та європейської музики

28 червня ХХ Львівський Фестиваль Давньої Музики, Львівська національна музична академія імені Миколи Лисенка спільно з Щецинським Міжнародним фестивалем Давньої Музики (Польща) презентують концерт старовинної української та європейської музики. 

Про це пише Кулемет з посиланням на Львівську обласну філармонію.

Цей концерт відбудеться  у рамках масштабного проєкту Львівської національної філармонії під назвою “Україна. Музи не мовчать” та буде першою українською подією із циклу антикризової міжнародної співпраці, повідомили організатори. 

Оркестр барокової капели ЛНМА ім. М. Лисенка під творчим керівництвом Анни Іванюшенко виконає перлини бароко, які оркестранти студіювали з німецькими та польськими спеціалістами у цій царині.

Виконавець на бароковій скрипці Сергій Гаврилюк, який є викладачем Академії, відзначає, що програма концерту 28 червня особлива, адже “поєднає культурний простір країн-учасниць проєкту. Публіка зможе почути і французьку пишну вишуканість, і родзинки польського барокового стилю, і блискавичну віртуозність української давньої музики”. 

Про програму та творчу співпрацю з іноземними колегами розповідає також творча керівниця оркестру молодих музикантів Анна Іванюшенко: “В програмі ми вирішили показати музику українську та європейську — це завжди на часі, але зараз особливо. Нам лишається тільки постійно говорити світові, що ми маємо своє коріння, і можемо ним пишатись. Як це роблять всі європейські народи: дуже промовистим для мене був той факт, що, наприклад, польська менторка проєкту Уршуля Ставіцька запропонувала твір Телемана, який має польську основу; німецька виконавиця на віолі да гамба Гертруд Оз запропонувала твір для нас абсолютно невідомого композитора Ерлебаха — це композитор, який мешкав неподалік її батьківщини. Вийшла концепція  справжніх музичних мостів, тому що кожен запропонував те, що йому найближче. Ми виконаємо також музику Березовського й Бортнянського для скрипки та клавесина”.

Квитки за посиланням.

1 коментар

Залишити відповідь