У Львові у приватному будинку троє людей отруїлись чадним газом

0
85
У Львові й Малехові за добу чадним газом отруїлися 13 людей

Мерія Львова вкотре закликає мешканців дотримуватись правил безпеки користування газовим та пічним опаленням, й не легковажити своїм здоров’ям та життям. У місті трапилось ще одне отруєння чадним газом.

Про це пише Кулемет.

Зокрема, як повідомили в управлінні з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та територіальної оборони, вчора ввечері у приватному житловому будинку на вул. Боткіна отруїлись чадним газом 46-річний чоловік, 47-річна та 28-річна жінки. Постраждалих у стані середньої важкості доправили у Львівську обласну клінічну лікарню. Обставини події встановлюють.

Загалом від початку року по місту зафіксували 15 випадків отруєння чадним газом, внаслідок яких постраждали 28 людей, з них 7 дітей. На жаль, одна людина загинула. Причинами цих отруєнь стало недотримання правил користування газовими приладами у побуті, порушення тяги через герметичні вікна та електровитяжки.

Фахівці вкотре наголошують, що основною вимогою для уникнення біди є притік свіжого повітря у приміщення, де є прилади опалення – через вікно, двері та вентиляційний канал, який має бути постійно прочищений, і в якому має бути відповідна тяга, щоб відпрацьовані гази виходили в атмосферу. Там, де встановлені прилади з димовідводом продуктів згоряння в комин – тобто газові коти чи колонки тощо, то цей комин також має бути чистим. І в жодному разі в таких приміщеннях не може бути електричних вентиляторів. Якщо одне з цих правил недотримане, то у приміщенні починає утворюватися чадний газ і стається біда.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Газ вибухонебезпечний, і найменше порушення правил може призвести до трагедії з людськими жертвами –  вибуху, пожежі, отруєння та руйнування. Під час усіх нещасних випадках, пов’язаних із використанням газу (вибух, пожежа, отруєння), слід зателефонувати в одну з міських служб: швидку допомогу — 103, пожежну — 101, газову — 104, поліцію — 102. Будь-яка з цих служб повідомить решту і вони прибудуть на місце події.

Leave a Reply