У Львові у підвалі будинку знайшли ймовірні рештки млина XII століття

0
537
Фото Георгій Корнєєв

У Львові в підвалі будинку на вул. Замарстинівській, 51 – Хімічній, 2 знайшли імовірні рештки млина часів князя Лева Даниловича.

Про це повідомив головний спеціаліст управління охорони історичного середовища Львівської міськради Георгій Корнєєв, передає “Еспресо.Захід”.

Зазначимо, що будинок на вул. Замарстинівській, 51 – Хімічній, 2 є аварійним. Саме мешканці будинку повідомили в управління охорони історичного середовища про нехарактерну кам’яну кладку в підвалі. Припускають, що вона належить періоду XIII ст.

Фото Георгій Корнєєв
Фото Георгій Корнєєв
Фото Георгій Корнєєв
Фото Георгій Корнєєв

“Буває, що випадково в підвалах аварійного будинку на Замарстинівській-Хімічній знаходиш імовірні рештки млина Сільський Кут ХІІІ ст., дарований королем Русі Левом війту Бертольду Штехеру”, – йдеться в повідомленні.

Довідково. Бертольд Штехер – перший відомий війт Львова за часів Лева I. За свою працю він отримав у винагороду від Лева Даниловича млин Сільський Кут над Полтвою, на перехресті нинішніх вулиць Замарстинівської та Хімічної, озера та два невеликі маєтки в Малих Винниках та Підберізцях.

Залишити відповідь