У Львові трансплантуватимуть кістковий мозок дорослим людям

0
407
У Львові трансплантуватимуть кістковий мозок дорослим людям

Уже наступного року у Першому територіальному медичному об’єднанні Львова планують відкрити відділення трансплантації кісткового мозку на 12 боксів та розпочати надавати допомогу українцям з раком крові, лімфомами та імунодефіцитами.

Про це пише Кулемет з посиланням на прес-службу ЛМР.

«Значною мірою це відбудеться завдяки допомозі Міністерство охорони здоров’я України. Зокрема вчора бюджетний комітет ВР підтримав пропозицію МОЗ виділити нашому медичному об’єднанню майже 30 млн грн як субвенція на закупівлю необхідного для трансплантації кісткового мозку обладнання. Весь наш великий колектив щиро за це вдячний», – повідомив керівник лікарні швидкої медичної допомоги Олег Самчук.

Це надважливо для Львова і України загалом, переконаний лікар. Адже потреба у таких трансплантаціях – дуже велика.

«За потреби у 750 алогенних ТКМ щороку, цьогоріч в Україні їх виконано лише 47. Алогенна ТКМ – це пересадка гемопоетичних стовбурових клітин від родинного чи неродинного донора. Люди, які не мають змоги отримати таку допомогу в нашій країні, їдуть за кордон, переважно в Туреччину. Платить здебільшого держава. Цьогоріч це майже півмільярда гривень.

Не фінансувати медицину інших країн, а виконувати ТКМ українцям в Україні – це те, що ми точно можемо зробити. Досвід органної трансплантації – доказ тому. Відтак, ремонтуємо приміщення, споруджуємо стерильні бокси, закуповуємо обладнання, паралельно навчаємо фахівців і починаємо працювати. Плани на наступний рік дуже серйозні. Дякую усім, хто нас у цьому підтримує», – додав Олег Самчук, керівник лікарні швидкої медичної допомоги, яка входить у Перше територіальне медичне об’єднання Львова.

Leave a Reply