У Львові стартують гідравлічні випробування

2
86

У понеділок, 13 травня, у Львові розпочнуть щорічні гідравлічні випробування теплових мереж. На час проведення гідравлічних випробувань і ліквідації виявлених пошкоджень на трубопроводах буде призупинено подачу гарячої води.

Про це пише Кулемет з посиланням на прес-службу ЛМР.

Однак, як пояснюють у ЛМКП «Львівтеплоенерго», гідравліку організовують так, щоб не все місто одночасно відключити від гарячої води і мінімізувати її відсутність для споживачів.

«Гідравлічні випробування теплових мереж – це щорічний обов’язковий захід, що дає змогу виявити та відремонтувати найбільш зношені ділянки мереж і у такий спосіб запобігти появі пошкоджень під час майбутнього опалювального сезону.

Наші мережі у більшості зношені. Чим це загрожує? Чим більше зношена мережа, тим більша ймовірність, що взимку на ній може статися порив і витік теплоносія. Тому, щоб цього не сталося зимою, влітку гідравимо труби. Труби наповнюємо водою під високим тиском – більшим за робочий, і якщо мережа витримує таке навантаження, це свідчить, що вона міцна і готова до роботи в опалювальний сезон. Якщо під час випробування тиск починає падати, то ми розуміємо, що на мережі виник порив і вона не витримала високого тиску. Ми локалізовуємо цей витік і його ліквідовуємо – замінивши цю слабку ділянку мережі.

Тому, завдяки гідравліці і ліквідації всіх виявлених пошкоджень на трубопроводах, останні опалювальні сезони ми проходимо без аварійних ситуацій і зупинок подачі тепла», – розповідає Олександр Одинець,  директор ЛМКП «Львівтеплоенерго».

Гідравлічні випробування розпочнуть 13 травня. Відтак, з понеділка буде призупинено подачу гарячої води до будинків, які отримують гарячу воду від ТЕЦ-1, ТЦ «Північна», а також до будинків Залізничного району. Решту відключень будуть робити поетапно.

«До прикладу, на вул. Пасічній, 98 ми проводимо планову заміну перемички теплової мережі діаметром 325 мм, яка забезпечує теплопостачання мікрорайону вулиці Дж. Вашингтона. Зараз мешканці цього району отримують гарячу воду від ТЕЦ-1. Та коли ми почнемо гідравліку мереж ТЕЦ-1 з 13 травня, то, завдяки заміні перемички, зможемо переключити цей мікрорайон до котельні на вул. Китайській. Таким чином приблизно 30 будинків цього району далі будуть отримувати гарячу воду, лише від іншого джерела. А коли будемо гідравити мережі вже від котельні на вул. Китайській, то переключимо ці будинки знову до ТЕЦ-1. Відтак у цьому районі мешканці практично не відчують відсутності гарячої води.

Водночас гідравліку квартальних мереж, які йдуть від менших котелень, будемо проводити протягом літа, і триватиме вона лише 3-5 днів.

Тобто намагаємося перерозподілити подачу гарячого водопостачання так, щоб мінімізувати його відсутність для споживачів», – пояснює Олександр Одинець.

Отож, з 13 травня буде призупинено подачу гарячої води від ТЕЦ-1 (І-й, ІІ-й, ІІІ-й тепловивід) – до 763 житлових будинків. Це:

– Сихівський житловий масив (просп. Червоної Калини, вул. Морозна, Сихівська, Зубрівська, Монастирського, Довженка, Хуторівка, Чукаріна, Хоткевича, Полуботка, Кавалерідзе, Антоненка-Давидовича, Коломийська, Кос-Анатольського, Трильовського, Вернадського, Антонича, Драгана, Скрипника, Освицька);

– вул. Стрийська, Боднарська, Скорини, Гашека, Лазаренка, Сахарова, Куликівська, Єфремова, Героїв Майдану, Лукаша, Моршинська, Кастелівка, Вітовського, Наукова, Володимира Великого та прилеглих до них вулиць (Рубчака, Тролейбусна, Княгині Ольги, Симоненка, Пулюя, Бойчука, Кульпарківська та інші);

– вул. Шафарика, Дж. Вашингтона, Пасічна, Лисеницька, Китайська, Ярошинської, Дністерська, Раковського, Липова Алея, Зелена.

– мікрорайон “Новий Львів” (вул. Чмоли, Тернопільська, Ярославенка, Мишуги, Тиверська, Панаса Мирного, Запорізька, Героїв Крут, Литовська, Литвиненка, Угорська, Навроцького, Віденська, Кам’янецька, Енергетична, Карманського).

Також буде призупинено подачу гарячої води від ТЦ «Північна» – до 256 житлових будинки. Це:

– Шевченківський район Львова – вул. Грінченка, Чигиринська, Мідна, Богдана Хмельницького, Мазепи, Миколайчука, Щурата, Дж. Леннона, Плугова, Студинського, Хвильового, Лінкольна, Тичини, Льняна, Інструментальна, Замарстинівська, Панча, Варшавська, Юрія Липи, просп. Чорновола, Під Голоском, Плужника, Масарика, Окуневського, Кошиця, Сосюри, Липинського, Джерельна, Сорочинська.

Подачу гарячої води споживачам від ТЕЦ-1 і ТЦ «Північна» планують відновити з 18 червня. Однак, як наголошують у Львівтеплоенерго, намагатимуться зробити це швидше.

Також з 13 травня буде призупинено подачу гарячої води мешканцям Залізничного району і мікрорайону Рясне. Тут гідравитимуть мережі, які йдуть від окремих котелень. Подачу гарячої води у цьому районі планують відновити орієнтовно з 27 травня.

Нагадаємо, гідравлічні випробування проводяться щорічно після завершення опалювального сезону, згідно з пунктами «Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж», затверджених Наказом Міністерства палива та енергетики України № 71 від 14.02.2007 року та пунктом VI «Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду», затверджених Наказом Міністерства палива та енергетики України № 620/378 від 10.12.2008. Якісно проведена гідравліка і ліквідація всіх виявлених пошкоджень – це запорука стабільного і безаварійного проходження опалювального сезону.

2 КОМЕНТАРІ

Залишити відповідь