У Львові сім’я намагалася зробити щеплення російською вакциною від COVID-19

0
2036
Джерело: Facebook-сторінка Остапа Семерака

Йдеться про препарат Гам-КОВІД-Вак, який виробляє філіал “Медгамал” Національного дослідницького центру епідеміології та мікробіології ім. М. Ф. Гамалеї Міністерства охорони здоров’я Росії (торгова марка – “Спутник V”).

Як пише “Кулемет”, про це “Еспресо.Захід” розповів колишній міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

“Про цей кричущий факт я дізнався від знайомої, яка працює медсестрою в одній з львівських поліклінік. Каже, прийшли якісь люди з вулиці (ціла сім’я) і попросили зробити їм щеплення цією вакциною. Моя знайома, звісно, відмовилася це робити і сфотографувала упаковку вакцини. Фото надіслала мені, щоб я побачив, наскільки наші люди легковажні”.

“Заробітчани доволі часто передають ліки з Польщі, Італії, які в Україні не зареєстровані. Можливо, передають і з Росії. Не виключено, що сім’я придбала цю вакцину через інтернет, тож це взагалі може бути підробка”, – припускає Остап Семерак.

“Будь-яка вакцинація повинна відбуватися з дотриманням чітких вимог, визначених чинним законодавством України. По-перше, вакцина повинна доставлятися з дотриманням вимог холодового ланцюга, тобто при температурі, зазначеній в інструкції до цієї вакцини. По-друге, перед вакцинацією має бути огляд лікаря чи медпрацівника. По-третє, повинен вестися облік вакцини у певних документах (є відповідні журнали, в яких це все фіксується). По-четверте, вакцина повинна мати дозвільний документ, тобто бути зареєстрованою в Україні, – перелічує у коментарі “Еспресо.Захід” в.о. генерального директора Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Наталія Іванченко (Тімко). – Відповідно, якщо робити не так, це вважається порушенням процедури. Що ж стосується побічних дій, на введення будь-яких імунопрепаратів може бути реакція, яка передбачена виробником і вказана в інструкції, або ж це може бути алергічна реакція. Але це все – очікувані реакції”.

“Коли ж людина вводить препарат, придбаний “з рук”, зокрема в інтернеті, це може мати непередбачувані і доволі сумні наслідки”, – констатує фахівець.

Як повідомляють російські ЗМІ, у Росії масштабна вакцинація населення стартувала вчора, 7 грудня. Для цих цілей виготовили майже 2 млн. доз препарату. Деякі російські експерти прогнозують, що через складнощі з дотриманням холодового ланцюга при транспортуванні “Спутника V” тисячі доз вакцини можуть відправитися на утилізацію.

Залишити відповідь