У Львові розповіли про таємниці вулиці Коперника

0
1698

У Львові відбулась лекція львовознавиць Ксенії Бородін та Іванни Гонак під інтригуючою назвою “Назви-привиди вулиці Коперника”. Про це пишуть Фотографії Старого Львова.

Чи пробували ви колись читати історію Львова зі стін? Які таємниці бережуть у собі знаки часу: таблички, маркування, вуличні та номерні вказівники. Лекторки повернули відвідувачів лекції у Львів, якого більше не існує, оживили історії про палаци, магазини, та житлові будинки, розкали про вікна, балкони, ліхтарі і навіть про стоматологів та Мальвіну. І все це під патронатом Коперника. Що приховує вулиця, які майже півтори сотні років розповідали авторки шестисерійного путівника “Львів по-польськи”.

Ксенія Бородін – кандидат філологічних наук, доцент кафедри філології Українського католицького університету, викладач Школи української мови і культури для іноземців.

Іванна Гонак – кандидат економічних наук, завідувач кафедри менеджменту туризму Прикарпатського інституту МАУП, краєзнавиця.

Вулиця Копе́рника — одна із центральних вулиць Львова, знаходиться у Галицькому районі міста. Починається від проспекту Свободи, а закінчується біля підніжжя Познанського (Пелчинського) пагорбу Цитаделі, на перетині вулиць: Дмитра Вітовського, Героїв Майдану та Андрія Сахарова. Вулиця Коперника паралельна до вулиці Петра Дорошенка.

Leave a Reply