У Львові розпочинається органний фестиваль

0
1272
У Львові розпочинається органний фестиваль

У неділю, 5 грудня, у Львівському органному залі стартує ХІ Міжнародний органний фестиваль, який збере найкращих українських органістів у Львові.

Про це пише Кулемет з посиланням на організаторів.

Фестиваль відбувається за підтримки управління культури Львівської міської ради, і цього року має на меті показати зріз української органної традиції.

Серед імпрез органного фестивалю заплановано п’ять концертів солістів Національного будинку органної та камерної музики України – народних та заслужених артистів України:

  • Відкриватиме фестиваль 5 грудня Ірина Калиновська програмою «Органні шедеври».
  • 10 грудня на сцені Львівського органного залу звучатиме дует органа і труби – гратимуть Валерія Балаховська та Андрій Ільків.
  • 12 грудня слухатимемо «Романтичний орган» у виконанні Ірини Харечко.
  • 17 грудня сольний органний концерт відіграє Максим Сидоренко, а 23 грудня урочисту програму виконає Володимир Кошуба.

Також Львів із концертами в рамках фестивалю відвідають органісти з різних міст України:

– 18 грудня органний речиталь матиме головний органіст Луцького кафедрального собору Петро Сухоцький.

– 26 грудня гратимуть солістка Хмельницької обласної філармонії Наталія Молдован та органістка Закарпатської обласної філармонії Ольга Чундак.

– 27 грудня Львів зустрічатиме соліста Харківської обласної філармонії Станіслава Калініна.

Солістки Львівського академічного будинку органної та камерної музики готують свої особливі програми для органного фестивалю. Зокрема на львів’ян чекають дві прем’єри – «Симфонічні фуги» у виконанні Надії Величко, «Код Любові» від Світлани Позднишевої, а Олена Мацелюх готує кращі органні шедеври.

Окрім відомих майстрів органної справи організатори цьогоріч дали слово і молодим виконавцям. 19 грудня виступить студент Львівської національної музичної академії Марк-Єфрем Новакович, який навчається на органному факультативі (клас Надії Величко) та був учасником Органної резиденції. Разом з вокалісткою Ілоною Борщ Марк виконає програму «Музика Світла».

Багато концертів у рамках фестивалю презентують різдвяну органну музику, що й не дивно, адже подія відбуватиметься у найсвятковіший час року.

Цьогорічний органний фестиваль суголосний зі стратегією «Нова музика», яка була оголошена керівництвом органного залу наприкінці минулого року. Спеціально до фестивалю сучасні українські композитори створили музику для органа на замовлення Львівського органного залу. У січні її можна буде почути наживо, а згодом побачити професійні записи на YouTube-каналі з українською класикою Ukrainian Live Classic та однойменному додатку.

Також у рамках фестивалю буде відкрито пам’ятну табличку на будинку, де існувала органна фабрика Яна Слівінського, на вулиці Коперника. А на YouTube-каналі з українською класикою  Ukrainian Live Classic відбудуться прем’єри записів провідних органістів, які грали на Львівському органному фестивалі у різні роки.

Крім цього, протягом всього фестивалю, у галереї Львівського органного залу проходитиме ексклюзивна виставка-плейлист із авторських дизайнів музичного каналу Ukrainian Live Classic від Арсенія Дісковського.

Усі події відбудуться із дотриманням карантинних вимог. Відвідувачам необхідно мати сертифікат про повну вакцинацію від COVID-19 або негативний ПЛР-тест, чинний на момент проведення заходу.

Leave a Reply