У Львові прийняли ухвалу про розвиток україномовного культурного продукту

0
596

Сьогодні, 22 березня, на сесії Львівської міської ради, з метою творення конкурентоспроможного україномовного культурного продукту, підсилення позитивного іміджу м. Львова як культурної столиці України, Міста літератури спадщини – ЮНЕСКО, прийняли ухвалу про «Про розвиток україномовного культурного продукту». Про це інформує прес-служба ЛМР.

«Львів є найбільшим україномовним містом. Львів виконує важливу функцію не лише для львів’ян, але і для усієї України. У нас є багато ініціатив, які працюють. Окрім відзначення працівників культури, ми також відзначає працівників музеїв, які працюють і створюють додану вартість для нашого міста, для нашої країни. Маємо ряд ініціатив, зокрема, щоб показувати успішну історію України, видатних людей, які творили і творять наше місто, нашу країну, започатковано ряд конкурсів підтримки громадських організацій, підтримки загальноміських заходів у сфері культури, патріотичного виховання.

Ключові три моменти. Перше – створення у Львові літературної резиденції, де письменники зможуть писати про Львів. Друге – програма підтримки молодих письменників, які пишуть українською мовою в тому, щоб максимально популяризувати це і давати приклад для усієї України. Третє – грантова підтримка проектів щодо дослідження культури та історії України», – зазначив Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку.

Відтак, департаменту розвитку має розробити: Концепцію діяльності Літературної резиденції у м. Львові, Програму підтримки молодих письменників, які пишуть українською мовою, Положення про грантову підтримку проектів, скерованих на дослідження культури України.

Прийняття цієї ухвали спрямоване на на підсилення творення нового україномовного культурного продукту, зокрема у галузі літератури, кінематографії та дослідницьких проектів, сприятиме актуалізації статусів м. Львова як культурної столиці України та міста літератури –ЮНЕСКО.


Leave a Reply