У Львові презентували виставу «Борис Годунов» Національного драматичного театру Литви

0
835

У п’ятницю, 16 березня у Національному академічному українському  драматичному театрі ім. М. Заньковецької презентували виставу «Борис Годунов» Олександра Пушкіна у прочитанні режисера Еймунтаса Някрошюса. Про це інформує прес-служба ЛОДА.

До перегляду вистави долучився голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Це постановка у сучасній інтерпретації, «Борис Годунов» Олександра Пушкіна у прочитанні Еймунтаса Някрошюса – історія людини у державі.

Литовці презентували дуже суперечливу, насичену подіями виставу. Як зазначив режисер вистави, попри складність змісту в ній є простота сприйняття, наближення до простих людських поривів. Вистава Някрошюса – про природу влади і її крихкості.

Зазначимо, Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької презентував у Литві виставу “Катерина” у межах святкування 200-ліття з дня народження Тараса Шевченка.

Довідково.

Литовський національний драматичний театр (м. Вільнюс) відкрився 6 жовтня 1940 виставою «Надія» за п’єсою Германа Геєрманса в постановці режисера Р. Юкнявічюса.

У його репертуар входять як твори класиків (Софокл, Шекспір, Достоєвський, Чехов, Лорка, Беккет), так і роботи сучасних драматургів, включаючи литовських авторів. Театр успішно бере участь в міжнародних фестивалях і конкурсах.

У 2001 Литовський національний драматичний театр увійшов до складу Європейської Театральній Конвенції.


Leave a Reply