У Львові потрібно розробити спеціальну програму міських пасажирських перевезень – Ігор Самардак

0
302
Фото: Ігор Самардак.
Фото: Ігор Самардак.

У Львові потрібно розробити спеціальну програму міських пасажирських перевезень. Про це заявив директор концерну “Екопастранс” Ігор Самардак, пише Кулемет.

“Інтернет розірвало повідомлення про підняття вартості на перевезення у місті Львові. Люди справедливо обурилися, що якість перевезень не належна. Але я відкрию завісу над тим, що справді відбувається. З моменту свого існування перевезення у Львові розвивалися хаотичним порядком. Економічно обґрунтована вартість проїзду ніколи не затверджувалася. Кошти з ЛМР виділялися на покриття чогось і жодного разу не виділялися для оплати за послуги. Усі щиро говорили про оновлення транспорту, про чистоту, про невиконання умов перевезень, але жодного разу не поцікавилися: а чи передбачено десь на це кошти”, – зазначає Ігор Самардак.

Він додає: “Здавалось, навіть ідеальне рішення зі створення комунального перевізника в реалії у Львові перетворилося на мільярди вкладених коштів і лише декілька нових вагонів та трохи більше сотні нових автобусів на лінії. Якщо вкладені кошти поділити на одиницю нового транспорту на лінії – картина буде жалюгідна. І все це – під нескінченні історії про е-квиток”.

“Запропоноване рішення просте і дієве. Воно не залежить від наявності е-квитка, воно дозволяє кожній гривні, вкладеній в транспорт, працювати. По-перше, визначити економічну обґрунтовану вартість проїзду – для перевірки розрахунків можна залучити міжнародні аудиторські компанії. У цю вартість вкласти все, що ми будемо вимагати від перевезень. І другий крок – перестати давати гроші з бюджету як постфактум на покриття збитків чи інших платежів”, – пише перевізник.

Керівник концерну відзначає: “Необхідно розробити програму, за якою платити кошти за конкретну роботу, курсування у вечірній час, їзду по малолюдним маршрутам, регулярне миття, курсування оновленого автобусу з кондиціонером, курсування електробуса. Ця програма має стати компенсатором між економічно обґрунтованою вартістю, нашими побажаннями та нашими можливостями по оплаті. Якщо ж депутати знову погодяться виділяти кошти, щоб комусь щось компенсувати, то, вибачайте, але реалії перевезень не зміняться і тариф дійсно стане 10 чи навіть 15 грн, а в перевезеннях нічого не зміниться. Адже ми не зароблятимемо, а будемо компенсовувати”, – наголосив Ігор Самардак.


Leave a Reply