У Львові помер пацієнт, якому вперше в Україні пересадили підшлункову залозу

0
1101

Трансплантація підшлункової залози – це одна із найскладніших операцій з пересадження органів

У лікарні Львова помер пацієнт із пересадженою підшлунковою залозою.

Як пише “Четверта студія”, про це повідомляєклінічна лікарня швидкої медичної допомоги у ФБ.

“Ми змушені повідомити дуже сумну звістку: на жаль, Андрій, наш пацієнт із пересадженою підшлунковою залозою, помер… Це величезна втрата не лише для його рідних, а і для усього нашого колективу та тих, хто вболівав і переживав за чоловіка.

Усі ці дні наші лікарі буквально жили з ним у реанімації. Цілодобовий супровід, медикаменти, контроль іноземних колег: ми робили все від нас залежне, аби Андрій відновився після операції.

Тривалий час його стан дійсно був стабільним, нирка починала працювати, підшлункова залоза також. Але, на жаль, потім показники стрімко погіршилися, судини затромбувалися і ані операція, ані подальша реанімація уже не мали ефекту.

Трансплантація підшлункової залози – це одна із найскладніших операцій з пересадження органів. Світова статистика говорить про те, що кожен третій пацієнт після такої операції не виживає, у той час як два інші отримують шанс жити повноцінно. Ми щиро хотіли, аби цей шанс був і у Андрія.

На жаль, доля вирішила інакше.

І хоча жодні слова зараз не применшать болю втрати, ми приносимо глибокі співчуття родині Андрія”, – зазначається у повідомленні.

Як йдеться у дописі, “за останні дев’ять місяців командою наших лікарів з допомогою колег з Інституту серця та Німеччини спершу у Ковелі, а потім уже у Львові, було успішно трансплантовано 11 нирок, а також 4 серця. Для кожного з наших пацієнтів операція стала шансом на життя. І як би зараз не було тяжко, ми продовжимо працювати, щоб цей шанс з’явився у всіх, хто його потребує”.

у Львові медики виконали вкрай складну посмертну трансплантацію підшлункової залози та нирки одному реципієнту. Вперше в Україні пересадили підшлункову залозу. Операція відбулась в клінічній лікарні швидкої медичної допомоги  у Львові. Донором став 38-річний мешканець Львівської області. Він потрапив до лікарні з розривом аневризми судин головного мозку, стан був несумісним з життям. Рідні підписали дозвіл на донорство. Нирку і підшлункову отримав 45-річний львів’янин, який з дитинства хворів на цукровий діабет, а останні кілька років ще й на ниркову недостатність.

 


Leave a Reply