У Львові погасили марку імені Романа Віктюка (ФОТО)

0
5206
У Львові погасили марку імені Романа Віктюка

У головному відділенні Укрпошти на вул. Словацького, 6 з нагоди 40-денного трауру за театральним режисером, Народним артистом України Романом Віктюком погасили його іменну марку. На марці зображено фото митця.

Про це розповів учасник події, депутат Львівської міської ради Роман Грицевич, пише Кулемет.

На погашення марки завітала родина Романа Віктюка.

Співом супроводжував захід квартет хорової капели “Трембіта”.

“Ми були особисто знайомі із Романом Віктюком. Я хотів зробити йому такий подарунок, хоч і посмертно…Ці марки стануть даниною його пам’яті, вони розійдуться по світу, будуть нагадувати про величезний вклад нашого земляка в українську та світову культуру й мистецтво”, – розповів Роман Грицевич.

Нагадаємо, 85-річний відомий режисер Роман Віктюк, уродженець Львова, пішов з життя 17 листопада цього року.

Його поховали на Личаківському кладовищі у Львові.

Довідка:

Роман Віктюк був визнаним метром театрального мистецтва.

Він народився 28 жовтня 1936 року у Львові ще за влади міжвоєнної Польщі.

Навчався у Державному інституті театрального мистецтва в Москві.

У 1956 році він повернувся до України, працював у Львові та Києві. Поступово захопився режисурою та працював у багатьох містах СРСР.

У 1988 році на сцені театру «Сатирикон» Роман Віктюк поставив свій знаменитий спектакль – «Служниці», в якому всі ролі грали чоловіки.
Ще через три роки спектаклем «М. Баттерфляй» відкрив Театр Романа Віктюка у Москві, де був головним режисером і художнім керівником.

Йому дали звання народний артист України в 2006 році. Народного артиста Росії йому дали в 2009 році.

В інтерв’ю ВВС 2006 року він заявив, що навіть в період тоталітаризму ніколи не готував вистав, які б “обслуговували систему”.

Тоді він також позитивно оцінив “Помаранчеву революцію”, називаючи її “духовним спалахом”. Він казав, що був вражений світлом і аурою людей, які вийшли на вулиці. Наголошував, що є українським режисером.

Leave a Reply