У Львові обрали міру запобіжного заходу для лікарів Жидачівської ЦРЛ

0
1379

Сьогодні, 4 січня, у Галицькому районному суді міста Львова обрали міри запобіжних заходів та відсторонення від виконання обов’язків щодо двох лікарів Жидачівської районної лікарні, які підозрюються у смерті Романа Кулака – хлопчика, якого вони лікували невідомо від чого, а реально в дитини був заворот кишок. Дитина пережила страшні муки і померла.

Про це у Фейсбуці повідомила громадський активіст Галина Янко.

“Міра запобіжного заходу для лікарів Жидачівської районної лікарні, які підозрюються у смерті Романа Кулака, дитини, в якої вони не діагностували заворот кишок – особисте зобов‘язання. Окрім того, хірурга лікарні, відсторонено від виконання обов‘язків на 2 місяці. Інший лікар ще минулого року звільнена через цю смерть”, – повідомила Галина Янко.

«Сьогодні відбулося засідання суду у рамках досудового розслідування з метою розгляду клопотання прокурора і слідчого про обрання запобіжного заходу двом лікарям, яким ще два тижні тому вручено підозри.

Черговому лікарю та хірургу лікарні було обрано запобіжні заходи у вигляді особистого зобов’язання не покидати населений пункт без дозволу правоохоронних органів. Хірург також відсторонений від виконання службових обов’язків на два місяці. До чергового лікаря цей захід не було застосовано, оскільки вона ще у січні минулого року була звільнена з лікарні», розповів батько хлопчика Володимир Кулак, пише ЗІК.

Нагадаємо, у кінці грудня Володимир Кулак повідомив про те, що 28 грудня цим лікарям вручено підозру через неналежне виконання ними своїх професійних обов’язків, внаслідок недбалого ставлення, що спричинило смерть неповнолітньому (ч.2. ст. 140 КК України).

12-річний Роман Кулак помер 27 червня 2017 року. Йому не змогли вчасно діагностувати у Жидачівській районній лікарні скрут тонкої кишки.

Попередні висновки медичного розслідування були оприлюднені 25 вересня 2017 року, а 6 жовтня експерти надали кінцеву резолюцію. Вони зазначили, що смерть настала унаслідок порушення роботи життєво важливих органів та сильну токсикацію організму. Причиною смерті стала гангрена тонкого та частини товстого кишківника. Винними у неправильному діагностуванні та лікуванні пацієнта були визнані медики Жидачівської районної лікарні.

7 грудня, клініко-експертна комісія Міністерства охорони здоров’я дала оцінку діям медиків Жидачівської районної лікарні, які призвели до смерті Романа Кулака. Висновки КЕК МОЗ, в основному, співпали з доповіддю Департаменту охорони здоров’я ЛОДА, у якій однозначно було визнано вину лікарів з Жидачева.

Також у цій же Жидачівській лікарні 28 грудня 2018 року під час операції кесаревого розтину померла молода жінка – поліція відкрила кримінальне провадження за фактом смерті породіллі.

Залишити відповідь