У Львові не погодили встановлення таблиці двом членам УВО та ОУН

0
1231

У Львові відбулося засідання робочої групи з питань встановлення меморіальних таблиць у місті Львові, під час якої обговорювала встановлення меморіальної таблиці членам Української військової організації та Організації українських націоналістів Василеві Біласу і Дмитрові Данилишину. Однак група не дозволила встановлення таблиці. Про це повідомила депутат Львівської міської ради від партії “Самопоміч”, працівник ТО “Дзига” Юлія Хомчин, пише ІА ZIK.

Вона зазначила, що до групи, крім неї, входять Г.Слічна, директор департаменту гуманітарної політики, Р.Шуст – декан історичного факультету ЛНУ ім. І.Франка, М.Пилипчук – начальник управління внутрішньої політики департаменту «Адміністрація міського голови», Ю. Процюк – начальник відділу підготовки вихідних даних на проектування управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування, В.Пецух, начальник відділу архітектурно-художнього оформлення міста управління регулювання забудови департаменту містобудування.

За результатами обговорення група прийняла рішення не заперечувати проти відзначення 23 грудня 2017 р. річниці смерті Василя Біласа і Дмитра Данилишина, не заперечувати проти встановлення меморіальної таблиці. Однак, група не погодила текст таблиці, натомість запропонувала свій варіант: «У подвір’ї цього будинку 23 грудня 1932 року були страчені Борці за Українську Самостійну Соборну Державу Члени УВО та ОУН або (Члени Української Військової Організації та Організації Українських Націоналістів) Василь Білас і Дмитро Данилишин». Відтак, поки становлення таблиці не погодили.

Директор Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий зазначив, що у цій ситуації має «застереження до того, як поводять себе щодо минулого політики».

«Я не був присутній на засіданні згаданої групи, тому не володію інформацією й відповідно не можу коментувати цю ситуацію. Єдине, що можу сказати – депутати, все-таки, навіть міської ради, належать до якихось політичних сил і вони є політиками. І на ці речі, швидше за все, дивляться як політики, а не як історики, які оперують фактами. Це все що я можу сказати», – заявив Руслан Забілий.

Залишити відповідь