У Львові на фейкових сайтах банківських установ обкрадали громадян

1
145
у Львові судитимуть злочинну організацію

Прокурори Львівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували обвинувальний акт стосовно 4 учасників злочинної організації за фактами шахрайства, створення злочинної організації, несанкціонованого втручання в інформаційні (автоматизовані) системи та створення шкідливих програм (ч. 4 ст. 28 – ч. 4 ст. 190, ч. 1, 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 – ч. 5 ст. 361, ч. 4 ст. 28 – ч. 2 ст. 361-1 КК України).

Про це пише Кулемет з посиланням на прокуратуру Львівської області.

Розслідуванням встановлено, що обвинувачені організували схему обкрадання громадян за допомогою так званих фішингових сайтів. Вони масово розсилали смс з інформацією про можливість отримання допомоги від держави, у тому числі, для внутрішньо переміщених осіб. У повідомленнях долучали посилання на фейкові сайти банківських установ.

На них потерпілі вводили свої справжні дані для доступу до онлайн-банкінгу.

Таким чином члени організації отримували коди доступу до банківських рахунків потерпілих та могли заволодівати їх коштами.

Правоохоронці заблокували роботу фішингових сайтів.

у Львові судитимуть злочинну організацію
у Львові судитимуть злочинну організацію
у Львові судитимуть злочинну організацію

Наразі всі фігуранти знаходяться під вартою. За клопотанням прокурора, суд наклав арешт на їх майно.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі слідчого управління Головного управління Нацполіції у Львівській області, за оперативного супроводу Управління протидії кіберзлочинам у Львівській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

1 коментар

Залишити відповідь