У Львові гурт «Вагоновожатые» на сцені озвучить німий український фільм «Ордер на арешт»

0
1337

У суботу, 10 лютого, у Львові, у Театрі Лесі Українки (вул. Городоцька, 36), відбудеться унікальна подія – кіноперформенс: показ старого німого фільму «Ордер на арешт» (1926 р., режисер Георгій Тасін) у живому музичному супроводі від культового гурту «Вагоновожатые». Початок – о 19:00. Про це повідомила журналіст Галина Гузьо.

«Ордер на арешт» – перший український радянський фільм, який тематизує традиційне мовчання жінки. За сюжетом стрічки, Надію силують говорити, однак саме через навик мовчання вона протистоїть раціональному світові чоловіків і війни. Попри свою розважальну ауру зі шпигунськими перевтіленнями, психологічними тортурами та романтикою революційних комітетів, «Ордер на арешт» є водночас роздумом про емансипацію жінки та її роль в історичних і соціальних процесах громадянських війн.

Вперше кіноперформенс «Ордер на арешт» відбувся за ініціативи «Довженко-центр» у рамках 46-го МКФ «Молодість» і осіннього циклу освітньої програми КУЛЬТУРФІЛЬМ: «Femme Mute», присвяченого репрезентації жінки в українському німому кіно.

  • Ми мали на вибір п’ять чи шість фільмів, – розповідає лідер гурту «Вагоновожатые» Антон Слєпаков. – І все ніяк не могли знайти ту форму, під яку підлаштували б свою музику. Доволі важко електронна музика співіснувала із ретро-кадрами, несподіваною еклектикою. Урешті, зупинилися на фільмі «Ордер на арешт» – і спробували обіграти його музично. Ми у цьому проекті – тільки акомпаніатори, які ні в якому разі не відволікатимуть глядача від фільму. Щодо музики, то це повністю новий матеріал від «Вагоновожатых», який показує нас із зовсім іншого боку. Більше того, наполовину це імпровізація просто на сцені – тут і зараз. Тому кожен показ – унікальний.

За словами директора компанії-організатора львівського показу «Ордер на арешт» Sviat promo Святослава Романа, цей фільм – найновіший кіноперформенс у низці подібних експериментальних творчих проектів. Раніше українські музиканти створювали живі музичні супроводи, зокрема, до таких старих стрічок: «Земля» Олександра Довженка на сцені озвучувала «ДахаБраха», «Хліб» – гурт Port Mone, «Одинадцятий» – композитор Антон Байбаков.

Проморолик львівського показу фільму «Ордер на арешт» у живому супроводі гурту «Вагоновожатые» 10 лютого у Театрі Лесі Українки

Квитки на унікальний кіноперформенс коштують від 170 до 250 грн. Квитки онлайн – тут: https://gastroli.ua/tickets/vagonovozhatye-lviv-10-02-18/buy

Залишити відповідь