У Львові хочуть знести міст на Науковій і побудувати квазі-кільце

0
2502
Фото Дивись.Інфо

У Львові хочуть знести міст на Науковій і побудувати квазі-кільце.

Про це повідомив депутат Львівської міськради Ігор Зінкевич, пише Кулемет.

Зінкевич розповів, сьогодні у Львові відбулась нарада щодо долі шляхопроводу на Науковій. Тут разом з колегами депутатами, заступницею міського голови з питань ЖКГ Ірина Маруняк головним архітектором міста Антоном Коломєйцевим ( Anton Kolomyeytsev ) та керівником управління транспорту Орестом Олесківим вирішували, що ж краще зробити – демонтувати чи добудувати?.

“Бачення розділилися. Всі депутати та громадські активісти, які були присутні, ЗА добудову, що дасть можливість розвивати громадський транспорт (Таня Шевченко, Володимир Гой, Петро Адамик, Святослав Товстига, Kidyk Ihor). Окрім, на жаль, Андрія Шевцівa та посадовців, які розглядають варіант знести міст та побудувати квазі кільце”, – повідомив Зінкевич.

“Мою позицію ви знаєте, але розкажу трохи детальніше, чому ж таки необхідно добудувати трамвайно-автомобільний шляхопровід над вулицею Науковою.

▪️Ще наприкінці 80-х в районі вулиці Трускавецької мали розмістити нове трамвайне депо, яке б обслуговувало, у тому числі підземні трамвайні лінії в центральній частині міста. Тоді ж і розпочалось будівництво шляхопроводу, яке не завершили через брак фінансування. Зараз шляхопровід використовується в якості стоянки для автомобілів.

▪️Наявне трамвайне депо № 1 на вулиці Городоцькій, а нині вагоно-ремонтні майстерні, із трьох боків оточено житловою забудовою. Відповідно, по низці процесів ремонту трамвайних вагонів та їх вузлів, а саме – піскоструменеве очищення, фарбування у спеціальних камерах, вібродугова наплавка осей, валів та коліс та ін. не витримується нормативна санітарна зона. Тож, виконання тут низки технологічних процесів ремонту трамваїв суперечить вимогам екології та охорони праці.

▪️Цех профілакторію трамвайного депо № 1 – тупикового типу, що є не надто зручно. Відповідно, висновок напрошується сам – на території трамвайного депо № 1 може відбуватися тільки технічне обслуговування і дрібний ремонт. Вагоно-ремонтні майстерні звідси мали би бути винесені.

▪️Територія трамвайного депо № 2 на вулиці Промисловій була спроектована на обслуговування 100 трамвайних вагонів моделі «Tatra KT4SU» та кількох службових вагонів. І хоча це депо знаходиться у промисловій зоні, тут теж наявні житлові будинки, можлива забудова житлом прилеглих територій.

Це означає, що у найближчі роки у зв’язку із збільшенням трамвайного парку місту доведеться розпочати спорудження нового трамвайного депо в районі вулиць Княгині Ольги і Трускавецької. У випадку, якщо шляхопровід над вулицею Науковою буде знесено, розв’язка в одному рівні у ранкові години «пік» буде постійно блокуватися трамвайними вагонами, які виходять із депо. На вулиці Науковій виникнуть постійні затори, які водії будуть об’їздити в тому числі по Володимира Великого та прибудинковими дворами, що погіршить якість життя людям, які проживають поряд.

І навіть без будівництва трамвайного депо, варто продовжити трамвайний маршрут № 3 шляхопроводом до сучасного центру зайнятості. Тоді люди, які мешкають в районі вулиці Пулюя, зможуть користуватися трамваєм для доїзду до центру міста.

Також нагадаю, що трамвайна лінія маршруту № 3 початково планувалася за стандартами швидкісного трамваю. Саме тому колії винесено на окреме полотно, збудовано шляхопровід над вулицею Володимира Великого. Така трамвайна лінія забезпечує значну провізну здатність – до 10 тисяч осіб на годину.

Власне тому зносити шляхопровід над вулицею Науковою безглуздо. І скажу навіть більше – під час реконструкції трамвайної лінії по вул. Сахарова – Княгині Ольги потрібно побудувати ще один шляхопровід над перехрестям цих вулиць.

Аргумент посадовців щодо можливості створення пересадочного вузла «трамвай-тролейбус-автобус» на перехресті Княгині Ольги та Наукової є недоречним, оскільки саме перехрестя достатньо віддалене від житлової забудови – зупинка буде на великій відстані від більшості житлових будинків.

За результатами сьогоднішньої наради ми запланували зробити розрахунки трьох варіантів: добудови, знесення і також добудови з можливістю пустити транспорт по шляхопроводу або створення кільця під мостом.

“Наступна нарада вже з наявними розрахунками має відбутись через 2,5 місяці. Триматимемо цю ситуацію підконтролем і зробимо все, щоб #не_допустити_демонтаж_мосту_на_Науковій”, – повідомив Зінкевич.

Залишити відповідь