У Львові для центру, де навчаються діти з особливими потребами, купують газ по 40 гривень

0
1079
“Львівгаз” грабує нас: львів’яни проведуть акцію проти газового свавілля

Не дочекавшись газу за обіцяними у меморандумі цінами, бюджетні установи змушені купувати газ на ринкових умовах. Комунальний заклад Львівської обласної ради “Навчально-реабілітаційний центр І-ІІ ступенів “Оберіг” 14 жовтня оголосив тендер на придбання природного газу, де стартова ціна “куба” виходить 40 гривень, передає “Еспресо.Захід”.

Відповідно тендерної пропозиції, навчальний центр готовий придбати 7 555 кубометрів газу за ціною 302 000,00 грн з ПДВ.  Тобто ціна одного кубометра виходить 40 гривень. Аукціон має відбутись 1 листопада.

“Навчально-реабілітаційний центр І-ІІ ступенів “Оберіг” розташований у Львові на вулиці Пекарській. У центрі навчаються діти з особливими освітніми потребами, насамперед з синдромом Дауна, розладами спектру аутизму, інтелектуальними порушеннями із системним недорозвиненням мовлення.

Попри те, що меморандум, у якому бюджетним установам гарантували газ по 13,7 грн за кубометр, підписали ще 30 вересня, ніхто так і не зміг укласти угоди на придбання газу за такими цінами.

Більше того, і голови громад, і заклади, які встигли укласти договори з постачальниками, коли ціни на ринку були нижчими, скаржаться, що компанії розривають угоди. Відтак станом на 11 жовтня у Львівській області менш ніж 25% бюджетних установ мали договори на поставки газу.

Про це заявили під час засідання обласної комісії ТЕБ та НС, на якій оголосили у Львівській області надзвичайну ситуацію.

У Міністерстві розвитку громад і територій переконують, що засідання обласних комісій ТЕБ та НС  були потрібні, аби пришвидшити підписання угод з “Нафтогазом”. Заява про це з’явилась 13 жовтня. Тобто у Міністерстві фактично визнали, що ніхто досі не зміг укласти угод за цінами, які гарантували ще 30 вересня.

Нардепка Галина Васильченко заявила, в Україні є загроза зриву опалювального сезону у школах та садках, бо ніхто не готовий продавати блакитне паливо для громадських та соціальних установ за цінами, озвученими в Зеленського.

Leave a Reply