У Львові бояться пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі

0
1558

У мерії б’ють на сполох — протягом останніх двох днів трапилося три підпали сухостою, які, за розою вітрів, рухалися в бік Грибовицького полігону ТПВ і озер з гудронами. Зокрема, пожежу ліквідували на межі з полігоном і за 15 м від озер з гудронами. Про це інформує прес-служба Львівської міськради.

Оскільки пожежі відбуваються на території Малехівської і Грибовицької сільських рад, за словами заступника міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Сергія Бабака, — це особиста відповідальність голів сільських рад за наслідки. Зі свого боку мерія закликає усі силові структури, зокрема МВС у Львівській області, СБУ, у межах своїх повноважень провести розслідування підпалів, покарати поршників та вжити превентивних заходів, для недопущення схожих випадків у майбутньому. Також мерія дякує бригадам ДСН за оперативне реагування і гасіння пожежі.

«Протягом двох днів маємо ситуацію надзвичайного характеру: три підпали сухостою на території Мелехівської і Грибовицької сільських рад, які рухалися в бік полігону і озер з гудронами. Позавчора — два підпали: один з території Грибовицької сільської ради, другий — з Малехівської. Підпали погасили. Вчора ввечері черговий випадок — пожежа зі сторони Грибовицької сільської ради. Цю пожежу зупинили за кілька метрів від дороги, за якою розпочинається полігон, та на відстані 15 м від озера з гудронами.

Я закликаю силові структури, зокрема МВС у Львівській області, СБУ, у межах своїх повноважень провести розслідування цих підпалів, покарати порушників та вжити превентивних заходів, для недопущення схожих випадків у майбутньому. З огляну на масу ТПВ, яка знаходиться на полігоні, на кількість біогазу, який там є, наслідки від загорання можуть бути катастрофічними”, — розповів Сергій Бабак, заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.

За його словами, пожежі вдалось оперативно ліквідувати, оскільки загорання були зафіксовані камерами спостереження. Однак посадовця дивує байдужість до загорання голів сільських рад Малехова і Грибович, які жодним чином не цікавляться ситуацією і жодного разу не були присутні під час гасіння пожеж. Микола Маланич, начальник Державної екологічної інспекції у Львівській області, назвав таку ситуацію безвідповідальністю сільських голів, безвідповідальністю громадян, яка може спричинити жахливі наслідки для навколишнього середовища і громадськості, та створює загрозу виникнення надзвичайних ситуацій.

«Маємо полігон ТПВ і протягом двох днів спостерігаємо підпали неподалік від нього. На моє особисте переконання, це штучне створювання негативу стосовно цього полігону. На полігоні є токсичні відходи, які швидко загоряються. Скільки часу може піти на гасіння такого загорання навіть важко уявити. Також викиди в атмосферне повітря будуть жахливими.

Відтак Держекоінспекцією сьогодні надіслано листи головам сільських рад цих територій, щоб вони надали нам повні, об’єктивні пояснення щодо ситуації, яка відбувається на їхній території”, — повідомив Микола Маланич, начальник Державної екологічної інспекції у Львівській області.

За його словами, з початку березня цього року представниками Державної екологічної інспекції у Львівській області було складено 47 протоколів щодо підпалів сухостою. У минулому році за аналогічний період було складено 17 протоколів.

«Державна екологічна інспекція у Львівській області зі свого боку закликає мешканців населених пунктів створювати відповідні комісії для запобігання підпалів сухостою. Для цього Держекоінспекція розіслала усім сільським і селищним радам документи про утворення таких комісій. Адже підпали сухостою, крім повного знищення фауни і флори, загрожують небезпекою довкіллю», — додав Микола Маланич.

Залишити відповідь