У “Львівській політехніці” стартували Дні Латвії

0
1679

Сьогодні, 28 березня, в Національному університеті «Львівська Політехніка» стартували Дні Латвії. Захід присвячений 100-річчю Латвійської Республіки і 25-літтю встановлення дипломатичних відносин між Україною та Латвією. Про це інформує прес-служба ЛОДА.

«Серед Балтійських країн з Латвією в нас склалися найтісніші стосунки. Можливо це сталося тому, що 100 років тому ми разом виборювали нашу Незалежність і, на превеликий жаль, були потім окуповані Росією, чи може коли розпочалась «Весна народів» і ми разом тоді працювали. І дуже важливо пам’ятати і 88-91 роки коли співпраця між Україною і Латвією була по особливому тісною. Сьогодні ми зі зброєю в руках боронимо не тільки нашу землю, ми боронимо увесь цивілізований світ. Війна на Сході України йде за цінності, які в України і Латвії є однакові»,- зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Також очільник області висловив вдячність латвійському народу за підтримку та розуміння між державами України та Латвії.

«Все світове співтовариство сьогодні демонструє синхронні дії по висилці російських дипломатів і це є ще однією демонстрацією того, що українці і латвійці є разом. І сьогодні нам потрібно навчитись в Латвії – вірити в себе. Україна має велике майбутнє і в цьому майбутньому добрим прикладом є наші партнери та друзі – представники братнього народу Латвії», – додав Олег Синютка.

Відзначення Днів Латвії у Львівській Політехніці розпочалось урочистим відкриттям виставки «Розповідь про Ригу довжиною в 100 років».

«На сьогоднішній виставці ви можете побачити столицю Латвії, як вона виглядала 100 років тому і як вона виглядає сьогодні. У нас, як і у Львові, було багато історичних подій, перша незалежність, радянська окупація, німецька окупація, потім повернення радянської влади, боротьба за незалежність, і зараз вже понад 25 років Рига є столицею незалежної Латвії. Було багато змін, але люди продовжували жити, працювати і все те можна побачити на картинах», – Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Юріс Пойканс.

Також професор Ерікс Єкабсонс провів відкриту лекцію-дискусію «Війна за незалежність Латвії 1918-1920 років та зв’язки з Українською Народною Республікою».

Окрім цього, відбудеться круглий стіл та презентація дослідження «Аудит двосторонніх відносин між Латвією та Україною» та оголошення результатів конкурсу студентських есе «Латвія очима української молоді: візії, асоціації, символізація».

Залишити відповідь