У Львівській ОДА не спромоглись знайти консенсус щодо пільгових перевезень у маршрутках

0
358

У обласній державній адміністрації провели розпіарену зустріч з перевізниками області, проте до нічого так і не домовились

Сьогодні, 16 грудня, у Львівській обласній державній адміністрації відбулась зустріч заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Тараса Греня з представниками автотранспортних підприємств, які здійснюють приміські та міжміські пасажирські перевезення, пише 4studio.

Про цю зустріч Львівська ОДА попередньо повідомляла на своєму сайті, хоча журналістів на неї так і не запросили.

Під час зустрічі йшлось про питання перевезення пільгових категорій громадян, які мають право їздити безкоштовно у приміському, міжміському та міському транспорті.

Щоправда, нині прийти до єдиного рішення так і не вдалось: поки сторони намагаються знайти компроміс та анонсували наступну зустріч у кінці поточного тижня.

У Львівській ОДА лише обіцяють, що як тільки досягнуть консенсусу з перевізниками, одразу оприлюднять текст меморандуму, аби громадськість мала змогу бачити, який саме документ підписано.

Головним каменем спотикання є монетизація пільг на проїзд та механізм впровадження змін, який би дозволив врегулювати ситуацію з перевезеннями та вічним незадоволенням перевізників стосовно “збитковості їхнього бізнесу”, тож станом на зараз йде активне обговорення можливості впровадження адресної допомоги тим категоріям громадян, які згідно з законом України мають право на пільговий проїзд у громадському транспорті.

Наступна зустріч стосовно пільгових перевезень на Львівщині попередньо має відбутись у п’ятницю, 20 грудня, об 14:00.

Додамо, щороку Львівська ОДА та перевізники укладають меморандум, у якому зазначають перелік пільгових категорій, які можуть їздити в обласних маршрутках безкоштовно. У 2019 році їздити безкоштовно на міжміських, приміських та міських маршрутах Львівської області можуть п’ять пільгових категорій: учасники бойових дій, бійці-добровольці АТО, особи з інвалідністю внаслідок війни, члени сімей загиблих, а також особи з інвалідністю 1-ої групи по зору та супроводжуючі особи.


Leave a Reply