У Калуші запрацювало виробництво з виготовлення товарів для домашніх улюбленців

0
104

У вересні в місті Калуш по вул. Шахтарська, 6 запрацювало інноваційне українське виробництво з виготовлення товарів для домашніх улюбленців групи компаній Suziria Group Company.

Група компаній вже майже 30 років розвиває зооринок України. Виробництво в місті Калуш – друге. Перше знаходиться в Харкові й продовжує діяти сьогодні в обмежених безпекою умовах. На прискорення розширення промислових потужностей значно вплинуло повномасштабне вторгнення російських військ – в травні було прийнято остаточне рішення про будівництво нової локації на більш безпечних територіях – на заході країни. 10 травня було укладено угоду про оренду виробничих приміщень і 29 липня вже запущено в тестовому режимі цех виготовлення ласощів для гризунів і птахів, а у вересні розпочато роботу виробництва зернових кормів.

«Запуск сучасного виробництва в умовах війни – справа надзвичайно складна. Однак якщо люди дійсно люблять свою справу і знаються на ній – немає нічого неможливого. Менше ніж за 4 місяці роботи команда побудувала все практично «з нуля». Для виготовлення ласощів та кормів для домашніх улюбленців було придбано нове сучасне обладнання, зокрема в українських виробників. Цехи створювалися за принципом «ощадливого виробництва» (англ. Lean production), в основі якого лежить принцип постійного зменшення витрат, які вимагають ресурсів, але не мають цінності для кінцевого споживача. Адже сьогодні будь-яка дія має бути про ефективність.» – коментує Поліна Кошарна, співвласниця і голова наглядової ради групи компаній Suziria Company Group.

На виробництві в Калуші виробляють зокрема ТМ «Природа», яка існує на ринку України вже понад 25 років, і стала першою торговою маркою кормів для домашніх улюбленців, що отримала сертифікат якості міжнародного стандарту ISO 22000. Сьогодні виробництво в Калуші працює на закриття потреб внутрішнього ринку на корми для птахів та гризунів, але в найближчому часі планує розпочати процеси експорту товарів, адже наприкінці 2021 року продукція ТМ «Природа» активно експортувалася з харківського виробництва до 10 країн світу: Молдова, Грузія, Азербайджан, Польща, Іспанія, США, Йорданія, Німеччина, Чехія, Словаччина.

Станом на кінець вересня на підприємстві працювало 22 людини, де практично всі – місцеві жителі, які пройшли навчання у експертів з Харкова. Передбачається, що виробництво може надати 45 робочих місць і з часом ця кількість, як і саме виробництво, буде збільшуватися.

Група компаній брала участь у програмі релокації підприємств від уряду спільно з Міністерством економіки України, в рамках якої станом на липень 2022 року 692 підприємства було переміщено із зони активних бойових, зокрема в Калуський район, де на сьогодні виробляється понад 30% усієї промислової продукції в Івано-Франківській області.

Suziria Company Group – українська сімейна компанія. До складу входять компанії Suziria Production, Suziria Distribution і омніканальна мережа зоомагазинів MasterZoo. Заснована в Україні 29 років тому, сьогодні працює по всій території України та за її межами, експортуючи власні бренди компанії, серед яких бренди Priroda, ProVet, PET Fashion, Special One, Savory та Essence.

Leave a Reply