У Грабовецькій ОТГ провели «День сталої енергії»

0
1090

15 травня у Грабовецькій ОТГ провели «День сталої енергії». Захід проводився у рамках провідної європейської ініціативи Угода Мерів, а його учасниками стали учнівська молодь та  мешканці громади. Про це Офісу реформ у Львівському РВ АМУ повідомила прес-служба Грабовецької ОТГ.

Організатором заходу виступила Грабовецька ОТГ спільно з представниками «Центру ресурсоефективного та чистого виробництва» та «Кластеру Енергії». У його рамках голова ОТГ  Богдан Барабаш та провідний спеціаліст з питань бюджету Романа Лев-Караєва передусім представили учасникам План дій сталого енергетичного розвитку та клімату Грабовецької сільської ОТГ до 2030 року, розроблений  виконавчим комітетом спільно з партнерами.

У першій половині дня гості зі Львова Василь Прусак,  Василь Кузьменко, Сергій Філіпов та Микола Коваль, завітали в школу села Конюхів, де розповіли учням про енергозберігаючі технології.

Присутніх зацікавила розповідь Сергія Філіпова та Миколи Коваля про роботу біогазової станції, органічне добриво та метан для сільської техніки, які вона може виробляти.

Василь Кузьменко наголосив на тому, що енергозберігаючі технології повинні не просто економити кошти, а й робити життя кожного з нас комфортним.  Він звернув увагу молоді на те, що  при виборі майбутньої професії вони можуть орієнтуватися на  здобуття фаху в напрямку енергозбереження і навчитися якісно виконувати свою роботу. Відтак їм не доведеться шукати роботу за кордоном.

Далі роботу продовжили у приміщенні Народного дому, де до учнів шкіл долучилися й мешканці об’єднаної громади.  Тут була розміщена міні-виставка елементів відновлювальної енергетики та енергоефективних будівельних матеріалів. Старшокласники, які були присутні на презентації сучасних технологій, могли виміряти  напругу, отриману від фотоелектричного модуля. Також тут можна було побачити конструкцію трубчатого сонячного колектора (колба і теплова трубка у розібраному стані), віконний провітрювач, який стає обов’язковим елементом в новому склопакетному вікні для забезпечення доступу повітря в приміщення і для забезпечення циркулювання повітря в кімнаті, щоб не було запахів та для виведення вологості. На виставці презентували й органічне добриво, отримане з біогазової станції, а також прилади, які потрібні кожному господарю: вологоміри повітря та термометри, щоб контролювати комфорт в приміщенні.

У другій половині дня для усіх присутніх провели  семінар-презентацію, де було надано практичні рекомендації для якісного виконання робіт з енергозбереження. Зокрема, інженер фірми «Хенкель» (сучасні системи утеплення), Василь Мазурак детально розповів про критичні місця, на які не звертають увагу при утепленні будинків. А представник фірми «Рехау», Юрій Косів, надав рекомендації для  якісного виконання робіт зі встановлення віконних систем, що забезпечує довготривалу роботу вікна та економію тепла.

Про роботу біогазової станції було показано кілька відеопрезентацій.

Сергій Філіпов та Микола Коваль розповіли про досліди, які показали підвищення врожайності в 2 рази після застосування добрива, отриманого з біостанції. Як результат  презентації, один з учасників став потенційним партнером, з котрим буде готуватися розрахунок станції меншої потужності.

За результатами  тепловізійного та аналітичного обстеження семи житлових будинків мешканців ОТГ, яке проводилось в березні, Василь Кузьменко вказав на типові помилки, які роблять під час утеплення. Головний меседж: якщо ви плануєте утеплювати свій будинок, то потрібна підготовка комплексного плану проведення робіт по термомодернізації з одночасним технологічно послідовним виконанням робіт. І якщо ваші фінансові можливості обмежені, то краще розділити роботи на кілька сезонів, або скористатися  «теплими  кредитами», однак робити це з грамотною технологічною послідовністю.

Василь Прусак звернув увагу на те, що саме за рахунок робіт з енергозбереження місцеві підприємства  можуть збільшити кількість робочих місць і водночас поступлення в бюджет ОТГ.  Для цього спеціалісти цих організацій повинні підвищити свою кваліфікацію, пройшовши відповідне навчання. Надалі вони можуть проводити підготовчі розрахунки для господарств ОТГ.

На завершення семінару було нагороджено переможців конкурсу малюнків та творів на тему: «Майбутнє громади має бути основане на енергоефективності  та застосуванні відновлювальної енергії» серед учнів, які провели напередодні  у школах.

Офіс реформ у Львівському РВ АМУ

Leave a Reply