У Городку хочуть висловити недовіру міському голові Роману Кущаку

0
1100

Активісти громадської організації «Розвиток Городоччини» у відкритому листі звернулися до депутатського корпусу Городоцької міськради із закликом висловити недовіру Роману Кущаку, на найближчій сесії – 22 червня. Про це йдеться у дописі на офіційній фейсбук сторінці організації.

Громадські активісти закликають депутатів Городоцької міськради висловити недовіру міському голові Городка через зловживання Романом Кущаком службовим становищем, нехтуванням правами та інтересами громади, а також безгосподарності – йдеться у відкритому листі.

«Громадська організація «Розвиток Городоччини» протягом останнього періоду проводить постійний контроль за діяльністю Городоцької міської ради. Зокрема, як стверджують активісти проаналізувавши бюджет міста Городка на 2018 рік, можна ствердно сказати про те, що що керівництво міста зосередилось не на вирішенні суспільно-важливих проблем міста, а виключно на своїх приватних інтересах.
Майже половина загального фонду міського бюджету на 2018 рік (близько 9,0 млн. грн.) спрямована на утримання мера та підлеглих, а саме на виплату заробітної плати, утримання будинку ратуші, обслуговування автомобілів мерії та бензин. Посадовці ратуші виписують собі різноманітні фінансові надбавки у вигляді: 50% інтенсивності, 200% премій, надбавок за вислугу років та за ранг, а також додаткових премій з нагоди державних, професійних свят та ювілеїв. Такі виплати є неспівставними із заробітними платами більшості громадян міста.
Дисбаланс видатків бюджету в частинах на утримання адміністрації міста та на господарку міста влада пробує вирішити знову ж таки за рахунок городківчан. Зокрема керівництво мерії підготувало непрофесійний проект ухвали про затвердження ставки податку на нерухоме майно на 2019 рік, згідно якої підприємці міста будуть платити податки за збудоване ними ж майно майже по максимальній ставці. На наше переконання цей проект рішення є результатом неспроможності влади міста забезпечити надходження субвенцій та трансфертів із державного та обласного бюджетів до міської казни, що значно послабило б тиск на місцевих платників податків та дало їм можливість вкладати більше коштів у розвиток» зазначають в ГО «Розвиток Городоччини.
У цей же час, маючи значні проблеми із наповненням бюджету Городоцька міська рада жодним чином не вживає заходів щодо стягнення з підрядної організації ТОВ «БУДГАРАНТ ГРУПП» , штрафних санкцій у розмірі близько 0,5 млн. грн. за невиконання взятих на себе зобов’язань.
Навіть ці невеликі кошти, які все ж спрямовуються на міське господарство, використовуються не належним чином. За зверненням ГО «Розвиток Городоччини» правоохоронні органи в рамках кримінальних проваджень проводять перевірки.
На жаль, у місті відсутнє планування витрат бюджету у сфері соціально-економічного розвитку на 5 років, як це передбачено законом, розпочаті капітальні роботи не завершуються роками, влада неспроможна провести тендери на капітальні роботи та завершити закуплені за їх результатами роботи у заплановані терміни та об’єми. По останньому можна назвати безліч прикладів, зокрема каналізування по вулицях Підгір’я, Дорошенка, Сагайдачного, Шашкевича, Хоткевича, Шевченка, Чорновола, ремонт вулиць І.Франка та Валової, ремонт бібліотеки і т.д.
Зокрема за останній рік Громадською організацією «Розвиток Городоччини» виявлено ряд можливих фактів протиправної розтрати бюджетних коштів міста через непрофесійні (можливо умисні) дії службових осіб Городоцької міської ради, частина яких перевіряється правоохоронними органами в рамках досудового слідства. Зокрема, щодо розкрадання коштів під час виконання капітальних ремонтів дороги та тротуарів по вулицях І.Франка (продовольчий ринок), Скітник та Чорновола; щодо підробки документів при розрахунку тарифу на постачання води та обліку реалізованої води та інші.
В діючому тарифі на постачання води Городоцьким ВКГ передбачено продати у 2018 році 594,01 тис. куб. м води, що на 109,21 тис. куб. м або 23% більше, ніж загалом було реалізовано у 2017 році. Оскільки підстав для такого різкого збільшення обсягу реалізації води немає, тому таким чином в тариф включено завідомо неправдиві витрати на закупівлю у ЛМКП «Львівводоканал» та перекачки зайвих понад 100,0 тис. куб. м. Відтак тариф завищено орієнтовно на понад 20%. Ці ж завищені об’єми по реалізації води також відповідно ведуть за собою і збільшення тарифу на водовідведення. Попри переконання з боку влади про нібито втрати води в розмірі орієнтовно 50%, станом на 01.01.2018 населення переплатило 2,6 млн. грн. за воду. Це черговий доказ про можливе маніпулювання щодо фактичних втрат води та використання коштів на ліквідацію аварій.
Ще одним фактом підтвердження неналежного виконання мером обов’язків є відкриття в травні 2018 Львівським окружним адміністративним судом судового провадження у справі за позовом ГО «Розвиток Городоччини» про протиправну бездіяльність міського голови під час розгляду звернення мешканців стосовно ремонту дорожнього покриття вулиці І.Франка.


У громадській організації «Розвиток Городоччини» підкреслюють також і те, що, з незрозумілих причин майже два роки не виноситься на розгляд сесії міської ради питання про формування Городоцької ОТГ, створення якої дозволило в рази збільшити дохідну частину бюджету та вирішити гострі проблеми дорожньої інфраструктури міста, ремонту шкіл та садочків, покращення медичного обслуговування та ін.
Враховуючи, що вищевказані правопорушення містять системний характер та мають тенденцію до нарощування, з метою недопущення знищення бізнесу Городка, а також збереження залишків міської інфраструктури, керуючись ст.ст. 12 і 79 закону України «Про місцеве самоврядування», ГО «Розвиток Городоччини» звертається до депутатів міста винести на найближче пленарне засідання сесії Городоцької міської ради питання про заслуховування звіту мера про соціально-економічний розвиток міста та надання оцінки меру за його діяльність.
Сподіваємось, депутати візьмуть до уваги вказані факти і приймуть рішення чи про недовіру меру, чи про створення Городоцької ОТГ, чим зупинять ретроградний шлях Городка та виконають свою обіцянку перед громадою міста» зазначають у ГО Розвиток Городоччини», – йдеться у відкритому листі.

Залишити відповідь