У День боротьби із раком молочної залози медики закликають жінок пройти обстеження

0
70
У День боротьби із раком молочної залози медики закликають жінок пройти обстеження

20 жовтня – Всеукраїнський день боротьби із раком грудної залози. Медики Львівщини закликають жінок систематично проходити обстеження – це  запорука здоров’я і довголіття.

Про це пише Кулемет.

За словами заступника директора Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру, депутата Львівської обласної ради Олега Дуди, у свідомості жінок все ще існує чимало стереотипів, стигм і страхів, щодо проходження скринінгів.

Але ж  проходження обстеження допоможе виявити хворобу на ранній стадії, а це означає шанс на успішне лікування та життя.

«Щороку у комунальному закладі Львівської обласної ради «Львівський регіональний лікувально-діагностичний онкологічний центр» перебуває в середньому 930 пацієнток з онкопатологіями грудної залози. В Україні щороку у близько 8 тисяч пацієнток діагностують рак грудної залози.

І тут йдеться не стільки про кількість, скільки про стадії захворювання. Минулого року майже 28% було ІІІ – ІV стадії, а це занедбані стадії.

На Львівщині торік ми мали близько 25% ІІІ – ІV стадії раку грудної залози. Цього року за три квартали маємо близько 28% занедбаних стадій», – наголосив Олег Дуда.

Онкологічні захворювання – не вирок, вкотре запевняють медики. На ранніх стадіях лікування легке і жінка забуває про хворобу. У І-ІІ стадіях хвороба у 95% випадків виліковується. Цьому сприяє впроваджена система раннього виявлення – скринінги.

Щодо можливості відчути симптоми онкологічного захворювання молочної залози на ранніх стадіях, Олег Дуда пояснює: «Коли є симптоми, то це не перша і не друга стадії. Саме тому важливо піти на скринінг і переконатися, що ви здорові. Насправді із тисячі обстежених жінок лише в 6 буде виявлений дуже рання патологія грудної залози. Це маленькі утворення, які піддаються успішному лікуванню. І саме тому у світі скринінг є на першому місці. Тому ми з колегами звертаємося до жінок з проханням не боятися і не нехтувати своїм здоров’ям та щастям».

Leave a Reply