У Чорткові перепоховали членів ОУН, розстріляних німецькими окупантами у 1942 році

1
2084

Сьогодні, 19 листопада, на кладовищі міста Чортків, Тернопільської області перепоховали останки 60 членів ОУН, розстріляних німецькими окупантами у 1942 році. Серед ідентифікованих загиблих – 27 мешканців Львівщини. Про це інформує прес-служба ЛОДА.

Захід урочисто розпочали із заупокійної літургії, яку провели у соборі святих верховних апостолів Петра і Павла. Опісля представники влади, духовенство, делегації із Львівщини і Тернопільщини,рідні загиблих та мешканці міста, несучи фотографії героїв і співаючи патріотичних пісень, пішою ходою вирушили на місцеве кладовище, де провели чин погребіння та скорботне віче.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка наголосив,що завдання кожного громадянина плекати пам’ять про героїв,що загинули у боротьбі за Україну.

“Сьогодні ми вшановуємо героїв, які були уродженцями Тернопільщини і Львівщини, тут вони знайшли спочинок у боротьбі за Україну, стали наперекір нацистським окупантам. Я переконаний, що сьогодні, коли ми утворюємо сильну, незалежну державу, ми повинні гордитися цими людьми, що стояли у витоків держави та армії”,- зазначив Олег Синютка.

Пошукові роботи з виявлення останків розстріляних українців розпочали у жовтні цього року працівники меморіально-пошукового підприємства “Доля” спільно з історико-пошуковим товариством “Патріот”.

Відтак рештки загиблих вдалось відшукати на території Ягільницької сільради поблизу Чорткова.

“Спільними зусиллями за допомогою небайдужих мешканців нам вдалось віднайти останки 60 українців, зокрема це громадяни з Львівщини,а саме Самбірського, Дрогобицького та Жидачівського районів, сьогодні дуже приємно, що зібралось стільки людей, аби віддати шану героям, бо цей чин погребіння – це маленький вчинок, який ми можемо зробити для героїв”, – розповів відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святослав Шеремета.

Зокрема за словами дослідників, цьогоріч вдалось відшукати чимало родичів членів ОУН, що теж є знаковим.

Під час віче син провідника ОУН Василя Мельничука подякував присутнім за відновлення пам’яті про героїв і поділився спогадами про батька.

“Молоді хлопці боролися за вільну,незалежну Україну,не думали ні про посади,ні про матеріальні блага,мій батько в останньому листі з Чортківської в’язниці писав,що психологічно його ніхто не зламає,може знищити хіба що тіло”, – розповів Мстислав Мельничук.

Після віче присутні поклали квіти до могили героїв і запалили лампадки.

1 коментар

  1. Людмила Димерська та Леонід Фінберґ звинуватили його (Дмитра Донцова – авт.) книжку «Націоналізм» (1926 р.) в повторенні думок Гітлера з «Mein Kampf» (L. Dymerskayaand L. Finberg. The «Willful» Nationalismof Dmytro Dontsov and his Followersin Today’s Ukraine// Antisemitismofthe Ukrainian Radical Nationalists: Ideologyand Policy. — Jerusalem, 1999. — P. 12.). Думаю, что пришло время выступить против против кощунствннного памятника в Бабьем Яру в связи с расстрелом оуновцев, которые о участвовали в Холокосте, занимались мародерством имущества расстрелянных (см. газету Хадашот №1, 2017) и т.п. Кто мог бы это поддержать? 28 ноября, 2016 Львівський історик Ярослав Грицак: “Декомунізація в Україні є нечесною. Ми засуджуємо радянський тоталітарний режим, але нічого не говоримо про націоналізм, який теж був тоталітарною ідеологією. Українські націоналісти мали причетність до геноциду проти єврейського та польського населення в роки Другої світової війни. І про це не треба забувати” https://tribuna.pl.ua/news/ne-bandera-ne-mazepa-yaroslav-gritsak-rozpoviv-hto-ob-yednuye-ukrayintsiv/;http://zik.ua/news/2016/12/01/yaroslav_grytsak_nazvav_imena_yaki_obiednuyut_ukraintsiv_tse_ne_bandera_1001439 «Ми повинні заявити, що багато хто з (ОУН) і (УПА) були вбивцями євреїв», – заявив порталу IzRus екс-голова правління «Яд Вашем» Іцхак Арад, який бився всю війну з нацистами і колабораціоністами в лісах Литви і Белоруссіі.- «організація українських націоналістів поширювала антисемітизм в своїй пропаганді. Її лідери заявляли, що в їх Україні не буде місця москалям, полякам і жидам ». Арад додав, що в рядах УПА, сформованої в 1943 році на базі воєнізованих підрозділів ОУН Бандери, складалися колишні українські поліцаї – учасники геноциду євреїв. Він нагадав, що навесні 1943-го ці працювали на німців поліцаї залишили свої пости і пішли в ліси за призовом ОУН. «УПА вбивала і єврейських утікачів з гетто, особливо на Волині». «Интересно также свидетельство Зыбачинской о том, что зимой 1942 года немцы активно прозводят аресты мельниковцев, в том числе людей, близких к Войновскому, за то,что они грабили имущество убитых евреев, вырывали золотые зубы у расстрелянных жертв Холокоста и переплаляли их.» (Хадашот, №1, 2017). От рук УПА … погибло до 100 тыс. человек, из которых 80-90% – это мирное население…. (Хадашот, №7, 2015) http://versii.com/news/363278/

Залишити відповідь