У Буську працювали над ідеями партнерства влади і громади

0
1195

Про взаємодію органів місцевої влади, місцевого самоврядування і мешканців на користь громади спілкувалися у Буську під час тренінгу «Технологія взаємодії влади та громадян на місцях». Про це повідомляє Львівський Центр розвитку місцевого самоврядування

За ініціативи Львівського ЦРМС, що діє за підтримки Програми «ULEAD з Європою», 3 травня у сесійній залі Буської районної ради зібралися керівники органів місцевого самоврядування, представники сфери освіти, охорони здоров’я і культури для налагодження взаємодії в процесі прийняття суспільно-політичних рішень.

«Партнерство влади і громади робить владу прозорою, а громаду – успішною. З новими демократичними тенденціями у владі на всіх рівнях набагато більше можливостей з’являється у місцевої громади. А, зважаючи на процес реформи децентралізації, потреби громади отримують більше фінансових можливостей для їх вирішення. Саме тому обізнаність мешканців і їх бажання працювати на благо громади стають найважливішими факторами успіху», – стверджує керівник апарату Буської РДА Євген Кичурчак.

Мабуть, не треба доводити, що в усіх без винятку населених пунктів є свої проблеми, які потребують вирішення. І, зазвичай, такі складні завдання не під силу одній чи кільком людям, яким громада довірила керівництво селом, містом чи районом. Щоб змоделювати процес виконання таких задач, голова Центру громадянських ініціатив (ЦеГрІн), Віталій Загайний, запропонував усім присутнім виконати практичні вправи із вирішення місцевих суспільних питань. Присутнім на тренінгу вдалося напрацювати досить цікаві кейси для вирішення проблеми твердих побутових відходів, ремонту доріг місцевого значення і каналізування населених пунктів.

Попрацювавши спільно над пошуком ідей і компромісом у своїх населених пунктах щодо пріоритетів, учасники дійшли згоди, що участь громади є надзвичайно важливою і від уміння домовлятися залежить багато процесів, у тім числі ефективність роботи і довіра до тих, хто приймає рішення.

Наразі у Буському районі немає об’єднаних територіальних громад, проте, згідно з перспективним планом, на території району повинні утворитися три громади навколо центрів у Буську, Красному та Олесько.

 

Leave a Reply