У Бориславі встановлять пам’ятник винахіднику промислової переробки нафти

0
489
У Бориславі встановлять пам’ятник винахіднику промислової переробки нафти

Пам’ятник Йогану Зегу планують встановити біля місця, де колись була аптека, яку відкрив засновник промислової нафтопереробки.

Про це пише Кулемет з посиланням на Варто.

У лютому оголосять відповідний мистецький конкурс. Цей пам’ятник має стати першою серйозною спробою (якщо не брати до уваги скульптуру Зега біля ресторану “Гасова лямпа” у Львові) увічнення пам’яті людини, якій світ завдячує очищенням нафти хімічним способом так, щоб вона завдяки цьому стала придатною для використання у технічних цілях.

Пам’ятник буде розташований біля будинку №12 на вул. Шевченка, адже саме там знаходилась аптека, у якій він колись працював. Приблизна вартість скульптури – 6000 євро, з яких 90% буде профінансовано Європейським Союзом.

#ВАРТО_знати – Йогана Зега справедливо вважають піонером промислової нафто-озокеритної переробки. Метод, розроблений скромним львівським фармацевтом у середині позаминулого століття, дав поштовх для розвитку нафтопереробної промисловості на західних землях сучасної України. Проте ще не так давно ім’я винахідника було відоме лише вузькому колу фахівців нафтопереробної галузі, львівських фармацевтів та істориків-краєзнавців.

Leave a Reply