У 28 BookForum візьмуть участь лауреатки Літературної премії Євросоюзу (EUPL)

0
242

Львівський міжнародний BookForum — найочікуваніша культурна подія року, яка об’єднує письменників, поетів та інтелектуалів з усього світу. Зокрема, щороку українці знайомляться з митцями, які роблять значний внесок у розвиток сучасної літератури.

Про це пише Кулемет з посиланням на прес-службу Форуму видавців.

Цьогорічний фестиваль не виняток, участь у 28 BookForum візьмуть лауреатки Літературної премії Європейського Союзу:

Ґерда Бліс — лауреатка Премії 2021-го року за роман «Ми світло» (Нідерланди).

Ірен Сола — лауреатка Премії 2020-го за «Мої пісні та гірські танці» (Іспанія).

Каллія Пападакі — лауреатка Премії 2017-го за роман «Дендрити» (Греція).

Ізабель Вері — лауреатка Премії 2013-го за роботу «Мерилін без кісток» (Бельгія).

Літературна премія Євросоюзу — щорічна ініціатива, яка з 2009 року відзначає художніх письменників Європи. Мета Премії — демонструвати культурне багатство європейської сучасної літератури, масштабувати творчий потенціал національних авторів, сприяти обігу, тиражуванню та перекладу художніх видань серед країн Європи. Проєкт фінансується програмою «Творча Європа» ЄС та включає 41 країну-учасницю протягом трирічного циклу. У 2019 році Україна також узяла участь у Літературній премії Євросоюзу. Тоді лауреаткою Премії стала українська письменниця й перекладачка Гаська Шиян за роман «За спиною».

На 28 BookForum заплановано понад 100 подій, панельних дискусій і традиційна Ніч Поезії та музики non-stop, запрошені гості з усієї України, а також ЄС, США, Південної Америки та Африки. Почесна гостя — Нобелівська лауреатка Ольга Токарчук. 28 Львівський міжнародний BookForum відбудеться 15-19 вересня 2021 року у Львові за підтримки Українського культурного фонду, Львівської міської ради та Львівської облдержадміністрації. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.


Leave a Reply