Тимошенко співпрацює з Коломойським, – БПП “Солідарність”

0
1604

Відмова Артуру Герасимову в участі у програмі “ПРАВО НА ВЛАДУ”, гостем якої буде Юлія Тимошенко, є публічним доказом політичного союзу між нею та власником телеканалу “1+1” Ігорем Коломойським. Про це повідомила прес-служба БПП “Солідарність”.

Телеканал “1+1” скасував лідеру фракції БПП “Солідарність” Артуру Герасимову запрошення взяти участь у програмі “Право на владу”, яка анонсована на четвер 13 грудня за участі Юлії Тимошенко. Також було відмовлено в участі й іншим представникам нашої політичної сили та команди Президента, які могли би прийти на програму замість лідера фракції.

Артур Герасимов готовий був скоротити своє перебування в Республіці Корея, де він перебуває у складі парламентської делегації на чолі із головою Верховної Ради Андрієм Парубієм, та повернутися до Києва для участі в дискусії з Юлею Володимирівною.

Очевидно, що режим найбільшого сприяння для Юлії Тимошенко у програмі “Право на владу”, створений власником телеканалу “1+1” Ігорем Коломойським, – яскравий публічний доказ політичного союзу, укладеного між ним і Тимошенко. У своїх інтерв’ю Ігор Валерійович неодноразово заявляв, що Тимошенко є його фаворитом в ході президентської виборчої кампанії. Однак, якою б не була позиція власника або акціонерів, у демократичному суспільстві вона не може бути визначальним імперативом для редакційної політики.

Скасування запрошення для Артура Герасимова чи будь-якого іншого представника #БПП #Солідарність, очевидно логічно пов’язане із вимогою, яку він разом із ще 45-ма народними депутатами висунув до Юлія Тимошенко, а саме – надати публічні відповіді на гострі питання щодо фактів корупції і зловживання владою, які мали місце протягом кількох десятиліть її тривалої політичної кар’єри, роботи в Уряді та бізнесі.

Зокрема, парламентарі вимагають публічних відповідей Тимошенко щодо її роботи в ЄЕСУ, а саме – чому вона не задекларувала великі кошти, які заробила на продажах українцям російського газу за завищеними цінами. І чи не в цьому причина її відмови свідчити проти “Газпрому” у Стокгольмському арбітражі та бажання ліквідувати “Нафтогаз”?

Також депутати цікавляться, чому Тимошенко не зробила жодної заяви на захист Грузії, під час нападу на цю країну Росії у 2008 році, та дозволила російським кораблям вийти з Севастополя, а її політична сила того ж року не голосувала за визнання Росії агресором проти Грузії.

Автори звернення відзначають роль Тимошенко у зриві підписання ПДЧ з НАТО у 2008 році – зокрема відмову, як Прем’єр-міністра, взяти участь у засіданні Комісії Україна-НАТО і зустрічатися із Генсеком НАТО.

Це лише ключові пункти запитань, список яких ними не вичерпується, і публічних відповідей на які чекає суспільство. У зверненні народних депутатів наголошується, що уникнення від відповіді з боку Тимошенко означатиме, що вона нехтує демократичними практиками та не поважає право громадян на достовірну інформацію.

Залишити відповідь