Цінопад на Різдво: у розпал свят львівські хостели та апартаменти скидали третину ціни

0
1127

Ще наприкінці року багато експертів передрікали, що рано чи пізно ринок нерухомості України лусне, як мильна бульбашка. Адже тільки в столиці на січень 2018 на первинному ринку житла очікується 80 тис. квартир, на яких покупців ще доведеться пошукати.

Всеукраїнський будівельний бум не може не вплинути і на індустрію гостинності Львова, який за популярністю на зимові свята серед туристів поступається тільки Києву. Адже збільшення житлового фонду веде за собою збільшення кількості квартир та апартаментів під оренду подобово, а також створення хостелів та гостьових будинків на базі великих квартир.

Все це, безперечно, зіграє на користь бюджетних туристів, у тому числі іноземних, які не хочуть переплачувати за «казку про Львів».

Київський туристичний журналіст Наталя Гончарова, котра нещодавно побувала у місті Лева двічі, – на Свято Миколая і на Різдво, переконана, що оренда житла стає доступнішою завдяки демократичним сервісам типу Booking.com та Airbnb.

«Повертаючись з Карпат я вирішила зустріти Різдво у Львові, – розповідає вона, але в останній момент виникли проблеми з житлом. Знайти щось за прийнятною ціною здавалось нереальним ні на традиційних сайтах, ні через знайомих». Утім, на велике здивування мандрівниці 6 січня після 14-00 на Booking.com почався справжній цінопад: 2 ночі (7, 8 січня) у хостелі в центральній частині коштували від 300 грн., а однокімнатну квартиру можна було зняти від 600 грн. за добу. Власники житла робили спецпропозиції та скидали від 30 до 40%.

«На свята Львів чудовий, але відсутність снігу та апетити орендарів могли відлякати потенційного бюджетного туриста, який асоціює Львів не тільки зі смачною кавою, а й з вельми дорогими цінами на проживання», – резюмує Наталя.

Казка про Львів існує, а хостел цьому не завада, – переконана парижанка українського походження Лана Аделі. Разом з французькою родиною вона відвідала місто Лева 31 грудня.

«Мої родичі-французи були у захваті від Львова – розповідає Лана. – Їм дуже сподобалась архітектура, народні традиції, та, звичайно, смачна кухня. А кав’ярні та ресторани обійшлися нам чи не втричі дешевше, ніж у Парижі». Лана Аделі та її чоловік – менеджери міжнародних компаній зі стабільною зарплатнею, разом побували у понад 20 країнах світу, зупиняючись переважно у хостелах та у місцевих жителів, оскільки, на їхню думку, це набагато дешевше, ніж готель.

А ось політолог Петро Вознюк переконаний, що казки про Львів не існує.

Як і немає великої різниці, де переночувати – у хостелі чи фешенебельному готелі.

«Сучасні люди живуть переважно у світі штучних цінностей, нав’язаних рекламою та медіа. «Казка про Львів» існує для тих, хто хоче в неї вірити. Цікаву архітектуру, смачну каву та гарну кухню можна найти й у інших містах України. Комусь же чудово смакує кава на власній кухні, а їхати кудись по дива у дощову та сиру погоду немає ні бажання, ні сенсу».

Наталія Маріневська, спеціально для ІВ «Кулемет»

Залишити відповідь