Трускавець став центром і натхненником напрацювання Стратегії розвитку Карпат, – Парубій

0
1106

Трускавець став центром і натхненником напрацювання Стратегії розвитку Карпат. На цьому наголосив сьогодні, 23 червня, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій під час пленарної дискусії «Політика розвитку Карпат».

Участь в обговоренні даної теми також взяли віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, міністр закордонних справ України Павло Клімкін та міністр інвестицій та розвитку Республіки Польща Єжи Квєцінські.

Модератором дискусії виступив голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

У вітальному слові Андрій Парубій зауважив, що Форум місцевого розвитку став незалежною платформою для продуктивного діалогу представників парламенту, органів місцевого самоврядування та наших зарубіжних партнерів. «Трускавець став центром і натхненником напрацювання Стратегії розвитку Карпат», – наголосив спікер парламенту.

Аналізуючи теперішній стан провадження політики розвитку Карпат, Голова Верховної Ради України, підкреслив, що, на його глибоке переконання, Карпатський регіон – має дуже великий потенціал. “І для того, щоб його реалізувати, необхідно зосередитися на реалізації інфраструктурних проектів, підтримці малого та середнього бізнесу»,- сказав Андрій Парубій.

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе у своєму слові акцентувала, що ініціатива прикордонних областей до об’єднання сприятиме формуванню в ЄС думки про Україну як країну можливостей, а не країну проблем. «Уряд і надалі підтримуватиме велике макрорегіональне бачення, яке пропонує і просуває Польща. А також паралельно будемо підтримувати карпатські ініціативи», – сказала вона.

Крім того, Іванна Климпуш-Цинцадзе привітала голову Львівської обласної ради з «тією неймовірною енергією і вірою, з якими він рухає справу об’єднання Карпат».

За словами Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, необхідно спільно працювати з польськими колегами над розробкою великих проектів, залучаючи на їх реалізацію кошти ЄС.

У свою чергу Міністр інвестицій та розвитку Республіки Польща Єжи Квєцінські висловив сподівання, що макрорегіональна стратегія розвитку Карпат може стати п’ятою стратегією такого типу в Європі. «Ініціатива створення макрорегіональної стратегії має важливе значення з точки зору майбутнього, оскільки вона може стати знаковим інструментом інтеграції наших держав і регіонів Карпат, а також поштовхом для України на шляху до європейської інтеграції та економічного розвитку», – підкреслив пан Міністр.

Leave a Reply