ТОП-5 провалів Садового

0
2063
Андрій Садовий. Колаж Ігоря Стукальця

Депо.Львів починає підсумовувати політичний рік, що минає

Львівський міський голова Андрій Садовий є майстром інформаційних маніпуляцій та надання інформації у потрібному йому форматі. Не секрет, що у львівському політикумі майстерність Садового порівнюють хіба із Тимошенко, яка теж любить говорити будь-що, аби ще подобатись залишкам свого електорату.

Так само і з Садовим. У тому числі, з допомогою підконтрольних медіа, які офіційно належать дружині львівського градоначальника, мер Львова полюбляє говорити тільки про ті позитиви, які йому вдалось досягнути у перекір шаленому тиску центральних органів виконавчої влади, які нічого не роблять крім того, як цілодобово намагаються зашкодити Садовому у його управлінні містом Львова.

Проте з часом інформаційні вкиди Садового уже почали приїдатись і навіть у Львові з кожним днем та роком зростає критична маса, яка уже не так сліпо вірить словам мера, а, як мінімум, ділить їх на два.

Так сталось у Львові і вчора ввечері. Уже традиційно, в Українському католицькому університеті, мер Львова зібрав публІку на свій урочистий звіт про роботу у 2017 році. Проте і тут Садовому не вдалось усе провести публічно, адже львівські політичні експерти та журналісти одразу написали, що на звіт мера запросили лише вибраних. І справді, як свідчать фото із офіційної сторінки прес-секретаря мера Львова, крім владик, на звіті були майже усі чиновники Львівської міськради, а також нардепи від «Самопомочі». Садовий ж традиційно почав свій спіч із сміттєвої блокади, з якою він «боровся» у 2017 році.

Проте чи справді це так? Ми ж фільтруємо слова Садового, тож пропонуємо трохи інший погляд на політичний рік у Львівській міській раді. Які ж провали Садового можна виокремити за цей рік?

По-перше, це сміття. Скажете, ця тема уже проїлась і забулась? Може й так, але забувати про неї аж ніяк не слід. На Грибовицькому сміттєзвалищі загинули троє людей, ще одного згодом теж визнали загиблим. Відповідальності за їх смерті так ніхто не поніс. Тому перше і найголовніше: сміття.

Друга тема, про яку зараз у Львові не говорять хіба ледачі – маршрутки. Транспортний колапс назріває у Львові ще з літа і не припинився навіть з підняттям вартості проїзду у міських маршрутках. Змін містяни не відчули, що спричиняє продовження прокльонів у сторону керівництва Львівської міськради.

Додало масла у вогонь і історія з приміськими та міжміськими маршрутками міста, які з легкого пера Садового перенесли на так звані крайні автостанції міста. Без туалетів, кас, банальних приміщень для очікування маршрутки, сотні і навіть тисячі людей змушені під дощем та снігом практично у полі очікувати своїх маршруток.

Міська рада не спромоглась і додати кількісно міського транспорту, який би довозив пасажирів у центр міста. Ба більше – таке рішення вдарило по кишені усіх пасажирів, адже якщо раніше можна було доїхати до, скажімо, приміського залізничного вокзалу із Городка, то зараз, щоб туди доїхати, доводиться платити ще й у міській маршрутці. А Садовий тим часом розповідає про те, що люди бідні і не можуть платити більше за проїзд.

Третім провалом Садового умовно можна виокремити історію із незаконними забудовами. Останнім таким фактом став дозвіл членів виконкому на будівництво висоток на Сихові та на проспекті Чорновола. І це попри офіційну позицію того ж ДСНС, що у Львові не можна будувати такі висотки хоча б через те, що немає техніки для порятунку людей у разі надзвичайної ситуації. Виділити ж гроші на закупівлю пожежних гідрантів Садовому, мабуть, завадив Гройсман чи Порошенко…

Ще одним ляпом Садового у обличчя містян стало перекриття руху на вулиці Личаківській на зимовий період. Зрозуміло, що міняти інженерію чи класти асфальт при мінусовій температурі у січні ніхто не буде (надіємось), але ж перекрити рух на одній з основних транспортних артерій міста на половину року – будь ласка. Тепер тисячі мешканців спального району Пасічної, а це, до слова, і студенти гуртожитків, кожного дня мусять ходити пішки у центр міста.

Ну і «на закуску» провалом Садового можна вважати плювок у обличчя містян через крадіжки історичної бруківки з вулиць міста. Почалась ця історія із громадських слухань, де активні представники вулиці Бандери та прилеглих вулиць виступили проти заміни бруківки на асфальт на своїх вулиці, а також проти перекриття частини вулиці Степана Бандери у так звану пішохідну зону, адже ця вулиця веде на вокзал й повинна бути максимально проїзною.

У Садового на таке рішення громади образились, мовляв, уже освоїли 80 тисяч євро грантових коштів, а громада взяла і «поховала» проект. Радник мера Львова і депутат міськради від «Самопомочі» Олег Шмід навіть назвав учасників громадських слухань агресивним середовищем.

Проте у Садового подумати і вирішили – та ну їх, цих мешканців. Взяли і зареєстрували потрібну собі петицію, а головний архітектор міста заявив, що попри громадські слухання, громаді не вдасться поховати так звану «Вулицю для всіх», тож натякнув, що у 2018 році таки зроблять свій проект ремонту цієї магістралі.

Тож, наступний, 2018-й, у Львівській міській політиці буде не менш цікавим і насиченим.

Залишити відповідь