Тільки з дозволу військкомату: порядок виїзду військовозобов’язаних за межі місця проживання (ДОКУМЕНТ)

0
265

В Україні розробили порядок надання дозволу на виїзд військовозобов’язаним за межі місця проживання. Про це свідчить фотокопія підписаного головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним документа, опублікована народним депутатом від фракції «Слуга народу» та замкомітету ВРУ з питань цифрової трансформації Олександром Федієнком на його сторінці в Telegram, пише «УНІАН».

«Про правовий режим воєнного стану»

«Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

«Про військовий облік і військову службу»

У документі наголошується, що згідно із законодавством з моменту оголошення мобілізації в Україні та у воєнний час «підставою для виїзду за межі місця проживання (місця перебування) для призовників, військовозобов’язаних і резервістів є дозвіл районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (в народі раніше званого »військкоматом«) за місцем перебування на військовому обліку».

Це положення відповідає пункту 9 Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, затвердженого Кабміном 7 грудня 2016 року. Особливості проведення військового обліку регулює Генеральний штаб ЗСУ.

Виходячи з цього Генштаб затвердив порядок видачі дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку в ТЦК на виїзд з місця проживання/перебування. Також це стосується оформлення документів для виїзду за кордон.

Документ підписаний головнокомандувачем Валерієм Залужним, але в ньому не вказана дата його затвердження.

Нардеп пообіцяв опублікувати подробиці про документ Міноборони сьогодні, 5 липня.

Як повідомляє Запорізька ОВА, через повномасштабне вторгнення на територію України та пов’язаний з цим режим мобілізації, вступили в силу певні обмеження на виїзд з територій проживання для категорій військовозобов’язаних. Це стосується в тому числі процедури перетину лінії розмежування на в’їзд або на виїзд.

Так, згідно з законодавством, виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації громадян, які перебувають на військовому обліку у Територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, дозволений лише за наявності спеціального дозволу керівника районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Дозвіл на виїзд видають керівники центрів комплектування таким категоріям громадян України:

призовникам, яким надано чи які мають право на відстрочку від призову на строкову військову службу, на термін до одного року, але не пізніше дати закінчення відстрочки;

особам призовного віку, за наявності поважних причин (хвороба або смерть рідних тощо), на термін до 30 діб;

військовозобов’язаним та резервістам, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації (повний перелік визначено у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”), на термін до одного року, за наявності підтверджуючих документів, але не пізніше дати закінчення права на відстрочку;

військовозобов’язаним та резервістам, що були заброньовані на період мобілізації та на воєнний час на термін до 30 діб, але не пізніше дати закінчення терміну дії посвідчення про відстрочку від призову на військову службу на період мобілізації та на воєнний час або дати зазначеної на витягу із наказу Міністерства економіки України про бронювання;

в окремих випадках, за рішенням керівника центру комплектування решті військовозобов’язаних та резервістів при наявності інших поважних причин з поданням ними відповідних документів на термін до 30 діб.

Дозвіл не потрібно отримувати особам:

Виключеним з військового обліку. Підставою для виїзду є позначка про зняття з обліку військовозобов’язаного.

Особам, які вибувають у відрядження і є військовозобов’язаними заброньованими на період мобілізації та на воєнний час. При собі необхідно мати паспорт, військовий квиток\тимчасове посвідчення військовозобов’язаного, посвідчення про відстрочку або завірений керівником ТЦК та СП витяг із наказу Міністерства економіки України та посвідчення про відрядження.

Призовникам, військовозобов’язаним та резервістам, які зняті з обліку для переміщення в іншу місцевість (територіальну одиницю). Підставою є відмітка у посвідченні або у військовому квитку \ тимчасовому посвідченні. Такі громадяни мають стати на облік за новим місцем дислокації протягом семи діб з дати зняття з обліку.

Leave a Reply