Тернопільський апеляційний суд визнав невинними шістьох патрульних зі Львова

0
574
Тернопільський апеляційний суд визнав невинними шістьох патрульних зі Львова

18 лютого у Тернопільському апеляційному суді розглядали справу патрульних, котрих засудили до восьми років позбавлення волі. Суд визнав патрульних невинними і закрив справу проти них.

Про це пише Кулемет з посиланням на Суспільне.

Як розповів захисник патрульних Василь Притула, справу просили закрити у зв’язку з відсутністю злочину.

“Ми просили закрити провадження у зв’язку з тим, що орган досудового розслідування використав усі способи доведення винуватості, проте не довів їхньої вини. Ми просили закрити у зв’язку з відсутністю злочину. Ми не бачили повного тексту рішення суду, але з суті проголошеної результативної частини, вбачається те, що суд не знайшов доказів їхньої винуватості. Доказів вини підзахисних немає. Поліцейські є виправдані”, — сказав захисник патрульних Василь Притула.

За словами представника родини потерпілого Руслана Ружицького, вони подаватимуть апеляцію на рішення суду.

“Це тільки рішення апеляційного суду, звісно, що сторона обвинувачення буде подавати апеляції. Суд закрив справу на підставі, що не доведено винуватість обвинувачених і вичерпані інші можливості для встановлення тих доказів. Але сьогодні суд проголосив тільки коротку частину рішення, він не зазначив, що саме він вважає недостатнім”, — сказав Руслан Ружицький.

Він додав, що чекають на повне рішення суду, а далі будуть звертатися до Верховного суду.

Рішення суду може бути оскаржене впродовж трьох місяців.

9 лютого 2018 року під час перевірки патрульними грального закладу в центрі Львова один із відвідувачів проковтнув пакет, ймовірно із наркотичною речовиною. 22-річний чоловік помер на місці події. На його тілі зафіксували синці.

Шістьом патрульним, які перевіряли заклад, оголосили про підозру. Галицький районний суд відправив їх під домашній арешт.

Судові засідання у цій справі тривали більше 2 років. Правоохоронців обвинувачують за двома статтями — це ч.1 статті 28 КК України (злочин, вчинений групою людей) та за ч.3 статті 365 КК України (перевищення влади або службових обов’язків правоохоронними органами). Їм загрожує до 10 років позбавлення волі.

3 серпня 2021 року у Галицькому суді оголосили вирок шістьом патрульним, яких звинувачують у перевищенні службових повноважень, через які помер чоловік. Їх засудили до 8 років позбавлення волі кожного.

Суд ухвалив, що патрульні підрозділу тактико-оперативного реагування (ТОР) Назарій Андрушків, Олександр Демчина, Степан Дорош, Дмитро Леськів, Олег Устіяновський та Станіслав Гетьман перевищили владу і службові повноваження(ч. 1 ст. 28, ч. 3 ст. 265 ККУ).

На це рішення патрульні подали апеляцію.

Leave a Reply