Театр імені Марії Заньковецької отримає сучасне сценічне освітлення

0
955
Театр імені Марії Заньковецької

У театрі імені Марії Заньковецької голова Львівської обласної ради Ірина Гримак, генеральний директор – художній керівник Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької Андрій Мацяк  та виконавча директорка Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна» Галина Литвин підписали меморандум щодо реалізації спільного проєкту вдосконалення світлового обладнання у театрі в рамках грантової допомоги у культурно-мистецьких проєктах КУСАНОНЕ, що фінансується Урядом Японії.

Про це інформує прес-служба ЛОР, пише Кулемет.

У межах проєкту придбають та встановлять світлодіодне заливне освітлення (заливки сцени), окремі елементи фронтального освітлення сцени, а також  систему керування світловим обладнанням.

Асоціація “Єврорегіон Карпати – Україна” в партнерстві з театром ім. М. Заньковецької” у 2020 році підготували та подали для участі в конкурсі культурно-мистецьких проєктів Посольства Японії в Україні заявку “Проєкт вдосконалення світлового обладнання в Національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької у Львові” та отримали грант в розмірі 2,3 млн грн.

Львівська обласна рада задекларувала свою підтримку проєкту, гарантуючи співфінансування в сумі понад 400 тисяч грн.

Таке обладнання дасть можливість покращити зорове сприйняття глядачами постановок, а також створювати необхідні спецефекти на сцені.

«Львівська обласна рада підтримала цей проєкт, отож наше завдання – профінансувати свою частинку та зробити все, щоб він був вчасно та якісно реалізований. Меморандум про співпрацю з заньківчанами, який ми нині підписали, чітко визначає партнерські зобов’язання і графік реалізації робіт, запланованих в рамках проєкту.

Це – дорожня карта, яку всі ми повинні бездоганно виконати. Сподіваюсь, що наприкінці року облрада і театр Заньковецької проведуть завершальну пресконференцію, передбачену меморандумом, на якій прозвітуємо про успішну реалізацію проєкту, а також зможемо більш детально розповісти про нові проєкти, що реалізовуватимуться завдяки міжнародній співпраці.
Це важливо, адже нині театральне мистецтво актуальне, як і сотні років назад. Це жива культурна традиція нашого народу, неперевершені емоції та роздуми над вічними темами в житті людини», – зазначила Ірина Гримак.

В свою чергу директор театру Андрій Мацяк подякував обласній раді та Асоціації за добру ініціативу і фінансову підтримку. «Ми співпрацюємо з багатьма організаціями та партнерами. Плануємо також втілити в життя проєкт з доступності до театру людей з обмеженими можливостями. Ми усім зажди дуже раді і завжди наші двері є відчиненими для наших відвідувачів та шанувальників», – зазначив він.

Виконавча директорка Асоціації Галина Литвин наголосила на високій довірі та плідній співпраці Львівщини з Посольством Японії в Україні. «Ми сьогодні з приємністю говоримо про те, що у конкурсі культурно-мистецьких проєктів Посольство Японії в Україні підтримало нашу заявку, повірило нам і ми отримали грантові кошти на його реалізацію. Переконана, цей проєкт покращить якість роботи артистів театру, а глядачі отримають ще більше насолоди від перегляду вистав», – зазначила Галина Литвин.

Залишити відповідь