Таємниці Хрещатика: звіринець, кіно та повії

1
339

Найвідоміша вулиця України – це Хрещатик. Кияни вважають її «серцем столиці» і люблять ходити тут у будь-яку пору року. Далеко не кожен знає, що до 1935 року Хрещатиком їздили трамваї, а улюблена вулиця колись називалася Воровського і навіть Ейхгорнштрассе!

Як Хрещатик став центром торгівлі у Києві

Центром торгівлі у Києві довгий час був Контрактовий ярмарок на Подолі. Але після того, як аптекар Ейсман збудував нові кам’яні торгові ряди на Хрещатику, торговці з усього Києва намагалися перебратися на нову вулицю. Купцям одразу сподобалося нове упорядковане місце. Таким чином, історія розвитку Хрещатика суттєво відрізняється від Дерибасівської в Одесі.

Наприкінці 19 століття на сучасному Хрещатику були магазини одягу, взуття, домашніх товарів, меблів, цукерок та музичних інструментів. Магазини на Хрещатику будували за принципом петербурзьких. Їхньою головною «фішкою» були скляні вітрини.

Звіринець на місці ЦУМу

Киянам та гостям міста важко уявити, що на місці ЦУМу колись було щось інше. Але до революції на його місці був прибутковий будинок і там здавали квартири в оренду.

Після революції прибутковий будинок згорів, на порожній ділянці збудували їдальню для робітників. Але там вона пробула недовго. У ній вирішили облаштувати звіринець. Але він також не довго тут затримався. 1932 року тут вирішили побудувати щось схоже на офісний центр.

Як розважалися на Хрещатику: кіно, кондитерська та дами легкої поведінки

Коли 1907 року австрієць Антон Шанцер приїхав до Києва, він почав один за одним організовувати кінотеатри. На Хрещатику він відкрив кінотеатри “Новий світ”, “Експрес”, “Корсо” та найбільший “Кіно-Театр”. Вже 1911 року у Києві було 28 кінотеатрів, а 1915 – 34.

Після кіно київська публіка любила посидіти у кондитерській «Семадені». Вдень тут часто можна було побачити різних ділків та комерсантів, які домовлялися тут про угоди.

Вечірнім Хрещатиком та найближчими до нього вулицями прогулювалися дами «легкої поведінки». Цікаво, що існувало негласне правило, як відрізнити пристойних дівчат від дівчат «легкої поведінки». Все просто: якщо дівчина прогулювалася парною стороною вулиці без супроводу чоловіка – до неї можна було сміливо чіплятися. 

Більше цікавих фактів про Хрещатик читайте у продовженні від Мій Київ. Ви дізнаєтесь що було на місці Хрещатика раніше, а також що ще визначного колись тут було.

1 коментар

Залишити відповідь