Така ганьба закінчується відставкою, – Батенко про ситуацію у Новому Роздолі на Львівщині

0
2129

Від Львівської ОДА протягом місяця вимагали оголосити надзвичайний стан у Новояворівську та Новому Роздолі, проте обласна державна адміністрація так цього і не робила.

Про це на прес-конференції у Львові повідомив народний депутат України Тарас Батенко, пише Кулемет.

Батенко розповів, що протягом місяця вимагав у обласної державної адміністрації оголосити надзвичайний стан.

“Це дозволить взяти цей процес у ручне управління, виділити кошти із резервного фонду, який донедавна був тільки 2 млн грн, але потім його поповнили й розпочати процес підготовки до опалювального сезону”, – розповів Батенко й додав, що це усе – процес у часі, якого уже немає у мешканців Нового Роздолу та Новояворівська. Зокрема, у Новому Роздолі без опалення живуть мешканці 198 багатоквартирних будинків.

“До трагедії залишилось мало що. Тільки сьогодні, пару годин тому ОДА оголосила надзвичайний стан. Я хочу сьогодні подарувати калькулятор голові обласної державної адміністрації Маркіяну Мальському, щоб він порахував на ньому, скільки треба часу, щоб виплатити людям шестимісячну заборгованість, ліквідувати усі пориви і сказати людям, коли буде тепло. Керівник обласної державної адміністрації – це перша людина, яка відповідає за ситуацію у області. Також хочу подарувати Мальському прогноз погоди, щоб він побачив, яка буде надалі температура. Слава Богу, що у нас тепла осінь. Ми не можемо жартувати з цими речами. Я шаную пана Мальського, я вважаю його хорошим чоловіком, але хороший чоловік – це не професія”, – сказав Батенко.

Він додав: “І якщо не буде дано відповіді на питання, коли буде тепло і, не дай Бог, це закінчиться трагедією з людськими долями у Новому Роздолі – це, очевидно, відставка голови обласної державної адміністрації”.

“Цю ситуацію має брати на контроль КМУ і безпрецендентно, у рамках НС, керувати цієї ситуацією. Треба до цього допускати? Цю ситуацію ж можна було вирішити давно. Чому вона не вирішувалась місяцями? Але ж минулого року, коли ОДА з попереднім керівником взялась за цю ситуацію, вона її вирішила”, – нагадав Батенко.

Він зазначив, що місто Новий Розділ зараз не може приймати адекватних рішень.

“Місто паралізоване і воно не може прийняти адекватних рішень, щоб вплинути на цю ситуацію, адже ситуацією керує державна структура – АРМА, яка шляхом конкурсу визначила управителя. АРМА підзвітна Кабінету Міністрів України, отже – це президентська вертикаль, вертикаль виконавчої влади. Я закликаю керівника ОДА взяти це питання під особистий контроль, адже зараз констатую низький рівень управління ситуацією обласною державною адміністрацією”, – розповів Батенко.

Нардеп наголосив, що “ми розуміємо, що тепло не буде завтра і післязавтра, але скажіть людям, коли буде тепло”.

“Скажіть дітям, кому буде тепло. Для чого цей резонанс на усю країну?! Тому така ганьба закінчується відставками”, – зазначив Батенко.

Leave a Reply