Суспільне відреагували на заяву “Слуги народу” Олега Дунди

0
816
Суспільне відреагували на заяву "Слуги народу" Олега Дунди

Команда Суспільного мовлення вважає наступом на свободу слова та демократичний розвиток нашої країни спроби повернути мовник під державний контроль.

Про це пише Кулемет з посиланням на заяву Суспільного.

Законодавча ініціатива народного депутата з фракції «Слуга народу» Олега Дунди про створення Державного інформаційного концерну телебачення і радіомовлення суперечить не лише законодавству України та обраному курсу роздержавлення ЗМІ, а й зобов’язанням України перед Радою Європи. Така ініціатива загрожує національній безпеці України, складовою якої є інформаційна безпека.

Зазначимо, що народний депутат України О. Дунда є головою підкомітету з питань будівництва та проектування Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, а не членом профільних комітетів Верховної ради України у сфері інформаційної політики/свободи слова.

Незалежне суспільне мовлення — це основа будь-якої демократичної країни. Про це свідчить досвід розвинених країн, такий позитивний вплив почав створювати український суспільний мовник. Незалежна медіакомпанія навчилася виживати в умовах хронічного недофінансування, зокрема, завдяки підтримці міжнародних партнерів.

«До тиску “гривнею” влада додала тиск “захистом нашого інформаційного поля”, пропонує маніпуляціями і пропагандою боротися з маніпуляціями і пропагандою ворога. Про шляхи боротьби з дезінформацією нещодавно дуже влучно сказав пан Посол ЄС в Україні Матті Маасікас: “Незалежні ЗМІ залишаються наріжним каменем для забезпечення стійкості України в боротьбі проти дезінформації”. Ні підконтрольні державні канали, ні знищення незалежного Суспільного мовника не допоможуть дати відсіч агресії РФ, натомість це може стати нездоланною перешкодою для демократичного розвитку України. Ініціатива пана Дунди виглядає як спроба до наступних виборів взяти під власний контроль єдине незалежне національне медіа. Сподіваюся, що і представники політичних сил, і громадянське суспільство нададуть оцінку законопроєкту 6430 і загалом спробам знищення незалежного Суспільного», — заявив голова правління Суспільного Микола Чернотицький.

Нагадаємо, 15 грудня у Верховній Раді зареєстрували проєкт Закону України № 6430 «Про Державний інформаційний концерн телебачення і радіомовлення України», народний депутат від фракції «Слуга народу» Олег Дунда пропонує створити концерн на базі Національної суспільної телерадіокомпанії України, Державного підприємства «Мультимедійна платформа іномовлення України» і Державного агентства України з питань кіно. Фактично пропонується ліквідація Суспільного мовника, що стане порушенням гарантованого Конституцією України права кожного громадянина України на вільний доступ до інформації.

Залишити відповідь