Суд у Львові захистив сквер або як місто може втратити іноземного інвестора

0
1459

Сьогодні, 7 жовтня, Восьмий апеляційний адміністративний суд скасував рішення першої інстанції й вирішив зберегти сквер на вулиці Кульчицької, 19. Таким чином, мешканцям вдалось захистити свою вулицю й зберегти цю земельну ділянку. Проте внаслідок такого рішення місто може втратити інвестора, який готовий побудувати оздоровчо-спортивний клуб.

Про це повідомляє кореспондент Кулемету.

Під стіни суду сьогодні зранку прийшли як представники місцевої громади, так і прихильники будівництва оздоровчо-спортивного комплексу.

Суд заслухав останні аргументи сторін і виніс остаточне рішення: скасувати рішення суду першої інстанції.

Депутат Львівської міськради Уляна Пак переконана, що таке рішення суду – це перемога.

«Я би хотіла подякувати усім тим, хто сьогодні і раніше приходив нас підтримувати. Оскільки, якби сьогодні тут не було громади, я боюся, що рішення могло би бути зовсім іншим. Завдяки підтримці мешканців, підтримці ЗМІ, фахових юристів, зараз ми маємо переможне рішення”, – написала депутат Уляна Пак.

Представники місцевої громади кажуть, що хочуть виграти громадський бюджет на 3 млн грн щодо облаштування цього скверу.

Водночас під стіни суду прийшли і молоді люди, які виступають за будівництво оздоровчо-спортивного комплексу. Вони кажуть, що хочуть там займатись спортом.

«Я люблю займатись спортом. У мене там коледж є, пари проходять, тому я б ходив і у спортивний клуб», – каже хлопець Владислав.

«Відкриті майданчики, як наголошують люди, це є дуже гарно, але це є сезонно. Наші діти, спортсмени, вони займаються там літом, а займатися постійно, під наглядом професійних тренерів все таки бажано було, щоб це був закритий комплекс з умовами», – каже Олена Юдіна.

Натомість у спортивному клубі «Сокіл» кажуть, що жодних багатоповерхівок на цій ділянці не буде.

 «Ми плануємо побудувати басейн, відкриті майданчики для футболу та баскетболу, реабілітаційний центр для учасників АТО», – каже Ростислав Мельник.

За його словами,  місцевим мешканцям запропонують пільгові тарифи на спортивні послуги, нові робочі місця пропонує львів’янам спортивний клуб «Сокіл».

І аби зекономити бюджетні гроші, у «Соколі» навіть знайшли іноземного інвестора, який погодився звести у місті спорткомплекс, аналогу якому в Україні немає.

«Іноземний інвестор у світі побудував уже вісім таких спортивних комплексів», – каже Ростислав Мельник і додає: «Ми не можемо зрозуміти про яку багатоповерхівку йде мова. Міська рада розгляне про будівництво спортивного комплексу, де чітко і ясно внесе про будівництво спортивного комплексу, а не про будівництво багатоповерхівки», – наголошує він.

Якщо у 2007-мому згідно з ухвалою, у Ратуші дали дозвіл для розроблення проекту землеустрою для відведення ділянки під будівництво комплексу, то тепер у міськраді – проти. Відтак підопічні Андрія Садового оскаржують рішення трьох попередніх судів, які були на стороні забудовника, у 8 апеляційному адміністративному суді. І ось слуги феміди озвучують своє рішення.

Ростислав Мельник також відзначає, що робитиме усе для того, щоб як депутатський корпус, так і мер Садовий дослухались до можливості заходу у місто іноземного інвестора.

Додамо, у Центрі надання адміністративних послуг також зареєстрована ініціатива – 500 підписів – про будівництво спортивно-оздоровчого комплексу на цій території. Ініціативу зареєстрували місцеві мешканці.

У «Соколі» наголошують, що витрачати кошти платників податків недоцільно, адже їх готовий вкласти приватний інвестор. Представники «Сокола» обіцяють оскаржити рішення феміди і надалі шукати правди.

Залишити відповідь