Суд скасував виписаний екс-чиновниці Львівської ОДА штраф за нетверезе керування авто

0
805

Апеляційний суд Львівської області скасував накладений на екс-директора департаменту міжнародної технічної допомоги Львівської ОДА Поліну Лі штраф за керування авто у нетверезому стані і закрив справу за відсутністю адмінправопорушення. Покарання скасували з огляду на те, що при розгляді цієї справи суд першої інстанції взяв до уваги не ті результати токсикологічного дослідження. Про це пише Захід.нет.

В опублікованій 14 лютого постанові Апеляційного суду Львівської області вказано, що суддя Залізничного райсуду Львова Андрій Ліуш, який розглядав цю справу, прийняв рішення на основі результатів експертизи, складених на третій день після самого інциденту. Хоча в той же час у матеріалах справи були висновки лікарів, складені безпосередньо після інциденту.

«Згідно представленого висновку щодо результатів медогляду на стан алкогольного сп’яніння від 14 жовтня 2017 року, який було проведено 14 жовтня о 05:20, ознак сп’яніння у Поліни Лі не виявлено. Апеляційний суд вважає, що суд першої інстанції безпідставно мотивував свій висновок про керування Поліною Лі авто у стані алкогольного сп’яніння результатом токсикологічного дослідження від 17 жовтня 2017 року. Окрім цього, як вказано у результатах токсикологічного дослідження від 17 жовтня, воно проводилося 17 жовтня у той час, коли сама подія відбулася 14 жовтня», – йдеться у постанові апеляційного суду.

Сама Поліна Лі розповіла, що не знає, що це за результати експертизи за 17 жовтня, оскільки здавала кров лише раз і це було безпосередньо після того, як патрульні склали на неї протокол.

«У постанові суду вказано, що результати перевірки водіїв на стан сп’яніння мають оформлятися висновком медиків. Натомість суд першої інстанції взяв до уваги результати експертизи, яка нібито проводилася за три дні після того, як на мене склали протокол. Хоча я лише раз здавала кров і це було 14 жовтня – у день інциденту. І висновок медиків підтверджує, що у мене не було ознак сп’яніння. Тому звідки виник цей інший документ, мені невідомо», – заявила Поліна Лі.

У матеріалах судової справи вказано, що під час затримання і перевірки патрульними Поліни Лі алкотестер показав перевищення допустимої норми алкоголю у шість разів (1,25 проміле при нормі в 0,2 проміле). Однак чиновниця ЛОДА не погодилася із показниками алкотестера і поїхала до лікарні для проходження перевірки.

У день інциденту 14 жовтня Поліна Лі заявила, що мала підстави вважати, що «прилад був навмисно пошкоджений, щоб показати “потрібний результат”».

Про затримання чиновниці ЛОДА нетверезою за кермом першим повідомило видання «Альянс медіа Україна», яким займається волонтер, керівник благодійного фонду «Нова країна» Ростислав Макух. За кілька днів після інциденту це ж видання опублікувало і результати експертизи від 17 жовтня, які взяв до уваги суд першої інстанції.

Зараз Поліна Лі розповіла, що не хотіла розвивати цей скандал, щоб не нашкодити кар’єрі та сім’ї, тому ніяк не коментувала опубліковані «Альянсом медіа Україна» матеріали.

Додамо, що на четвертий день після інциденту стало відомо, що Поліна Лі написала заяву на звільнення, яку того ж дня підписав голова ЛОДА Олег Синютка.

У розмові Поліна Лі заявила, що це була вже друга її заява на звільнення. Першу заяву вона написала ще 29 вересня і ця заява передбачала, що 13 жовтня (день перед інцидентом) мав бути її останнім робочим днем у ЛОДА. Однак цю заяву їй не повернули і не підписали, через що, за словами Поліни Лі, вже після інциденту вона написала повторну заяву.


Leave a Reply