Студенти Львівської політехніки закликали правоохоронців перевірити заяви Ірини Фаріон

При цьому студенти зауважили, що в Україні існує проблема насильницького зросійщення століттями, але динаміку українізації важко не помітити

0
86

Колегія та профком студентів НУ “Львівська політехніка” висловили свою позицію щодо висловлювань Ірини Фаріон стосовно російськомовних військових в ЗСУ та звернулися до правоохоронців.

Відповідне звернення студенти оприлюднили у соцмережі, передає “Еспресо.Захід“.

“Ми в жодному разі не підтримуємо позицію п. Ірини, адже наші військові заслуговують лише поваги та визнання! Ст.435-1 кримінального кодексу України стверджує наступне: Образа честі і гідності, погроза вбивством, насильством або знищенням чи пошкодженням майна військовослужбовцю, який здійснює заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, його близьким родичам чи членам сім’ї – карається обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк. Закликаємо відповідні правоохоронні органи розглянути ситуацію та встановити факт порушення ККУ або факт його відсутності”, – зазначили студенти.

Фото: Колегія та профком студентів і аспірантів НУ “ЛП”/facebook

У заяві також йдеться, що в час повномасштабної війни з Росією ображати українських військовослужбовців, які всіма своїми силами тримають оборону та захищають Україну, чи принижувати їхню честь та гідність неприпустимо. При цьому студенти зауважили, що в Україні існує проблема насильницького зросійщення століттями, але динаміку українізації важко не помітити.

“Підігравання ворогу та медійне поширення образливих наративів про російськомовськомовних військовослужбовців не збігається із цінностями та тією волонтерською підтримкою, яку роблять наші студенти одноосібно, ми як колектив студентської організації та спільнота студентів загалом. Залишаємо за собою право дослідити поведінку пані Фаріон в контексті освітньо-навчального процесу, наявність подібних закидів під час викладацької діяльності та у роботі зі студентами Львівської політехніки”, – наголосили студенти у документі.

Залишити відповідь