Стрийська районна ТВК на Львівщині не запрацювала повноцінно

0
1008

Попри те, що перше засідання Стрийської районної територіально виборчої комісії відбулося 12 серпня, станом на 18 серпня районна ТВК немає затвердженого графіку роботи і графіку чергувань членів комісії. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА, пише Кулемет.

Через це у місцевих організацій політичних партій можуть виникнути проблеми щодо подання своїх представників до складу сільських та селищних територіальних виборчих комісій. В межах новоутвореного Стрийського району Стрийська районна ТВК має сформувати 3 селищні та 4 сільські ТВК у кількості від 9 до 18 осіб. Зазначимо, що такі документи ТВК мають прийняти до 21 серпня.

Ймовірно неналежна робота ТВК пов’язана з самовідводом голови комісії Лідії Корінець (ВО «Батьківщина»). А заступник голови і секретар комісії не хочуть брати на себе відповідальність.

«Я пішла за власним бажанням. Я подивилася, що мій вік вже трохи не дозволяє. Ніхто нічого на мене не тиснув. Мені навпаки кажуть іти, бо маєш досвід», – розповіла Лідія Корінець у телефонній розмові ОПОРІ.

За словами голови Стрийської районної організації ВО «Батьківщина» Руслани Маєр, політична партія уже подала до Центральної виборчої комісії подання щодо заміни свого представника у керівному складі комісії.

Натомість секретар Стрийської районної ТВК Олеся Гуменна («Європейська Солідарність») сподівається на оперативне проведення заміни. Після чого буде можливість провести необхідні реєстраційні дії щодо ТВК у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань

Відповідно до пункту 1 частини 4 статті 208 Виборчого кодексу України повноваження члена відповідної територіальної виборчої комісії припиняються достроково у зв’язку з особистою заявою про складення повноважень члена комісії, така заява подається суб’єкту внесення кандидатури відповідного члена комісії для передачі відповідній виборчій комісії або для внесення подання про заміну члена виборчої комісії, а згідно частини 6 цієї ж статті Кодексу рішення про дострокове припинення повноважень члена виборчої комісії у зв’язку з внесенням подання про його заміну приймається одночасно з рішенням про включення до складу відповідної виборчої комісії іншого представника від того самого суб’єкта подання із одночасним призначенням цієї особи на відповідну посаду в комісії, яку займав член комісії, повноваження якого достроково припинені.


Leave a Reply